REKLAMA

Krzywym Okiem: Komu potrzebna jest Polska?

REKLAMA

Rozpoczynamy współpracę z IV Liceum Ogólnokształcącym, w którym uczniowie, pod opieką Urszuli Ambroziak-Bereszczyńskiej wydają pismo „Krzywym Okiem”. Na łamach PetroNews będziemy publikować wybrane teksty płockiej młodzieży.

Komu potrzebna jest Polska?

Zbliżające się wybory prezydenckie są okazją do refleksji, komu chcielibyśmy zaufać, oddając swój głos, by mieć poczucie spełnienia obowiązku obywatelskiego. Sztuka właściwego wyboru jest trudna zwłaszcza dla młodego i niepewnego człowieka, licealisty, nie mającego – z racji swojego wieku – wiedzy i doświadczenia, który słuchając wystąpień przygotowanych na potrzeby kampanii, każdemu z kandydatów z różnymi zastrzeżeniami może przyznać rację. Mając świadomość, iż diabeł tkwi w szczegółach, warto wspomóc swoją decyzyjność i posłuchać głosów ekspertów oraz autorytetów w dziedzinie politycznej, mających głębokie rozeznanie w problematyce społeczno-ideologicznej.

Taka okazja nadarzyła się podczas wizyty w Płocku Stanisława Michalkiewicza – prawnika, nauczyciela akademickiego – wykładowcy w Szkole Wyższej Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, pisarza i publicysty, od lat zaangażowanego w polskie życie polityczne, autora wielu książek, takich jak: „Małe kroki ku wielkiej Polsce”, „Polska droga do zniewolenia”, „Logika wystarczy”, „Zdrada nr 447” czy „Choroba czerwonych oczu”.

Spotkanie odbyło się wieczorem, 21 lutego br. w sali zapełnionej po brzegi, aż trzeba było dostawić krzeseł, ponieważ zebrani ludzi nie mieli gdzie usiąść. Tematem przewodnim była sytuacja w Polsce przed i po wyborach. Samo wystąpienie publicysty pozwoliło nam poznać różne scenariusze i drogi, którą podążą Polacy po zakończonych wyborach i ogłoszeniu wyników.

Michalkiewicz, człowiek odważny, niezależny, o wielkiej kulturze, porażającej wiedzy i bardzo wyrafinowanym dowcipie, przytoczył mnóstwo faktów, które z ogromną wnikliwością analizował, by ostatecznie pokazać, iż niezależnie kto zwycięży, wybory będą wygrane właśnie dzięki alternatywie. Podkreślał, że dla Polaków najważniejsze jest odblokowanie narodowego potencjału gospodarczego, który bez wątpienia jest kluczowym aspektem silnego państwa.Największym dramatem naszego kraju jest według niego to, że polskojęzyczna wspólnota żeruje na narodzie polskim. Kosmopolici, czy internacjonaliści nie mają na uwadze dobra Polski. Skupiają swoją uwagę na dobru wspólnym, zaniedbując, czy wręcz szkodząc interesom narodowym. Ponadto, na spotkaniu autor poruszył kwestię precedensowej Ustawy nr 447, której konsekwencje mogą dotknąć następne pokolenia oraz globalną gospodarkę, powodując reakcję łańcuchową.

Warto pójść na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, ponieważ przedstawia on obiektywną wizję polityki narodowej w kontekście globalnym. Podczas wykładu wielokrotnie wspominał o problemie zazębiania się różnych sfer politycznych wpływów, negatywnie oddziałujących na życie Polaków. W panującej w ojczyźnie atmosferze następuje pomieszanie pojęć, zaciemnianie prawdy, przez co paradoksalnie patrioci uważani są za element wywrotowy, szkodliwy i antypolski. Na pytanie: „Komu potrzebna jest Polska?” na koniec publicysta odpowiedział: „Chyba tylko nam”. Nam, czyli patriotom, którym bez ojczyzny przykro byłoby żyć.

MK
Autor jest uczniem IV LO

Fot. Sławomir Lewandowski

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Roman_J says:

  Szkoda, że redakcja Petronews nie poinformowało stosownie wcześniej o tym spotkaniu…

  • Maks says:

   Zapytaj raczej, czy ktokolwiek poinformował ich że chce reklamę tego wydarzenia. Jak znam życie to powinni czytać w myślach.

 2. Steve says:

  Brawo dla autora tekstu! (oczywiście nieustające brawa dla P. Michalkiewicza). Jakby ludzie tak przestali dawać się prowadzić propagandzie telewizyjnej tych największych stacji, a zaczęli słuchać niezależnych publucystów…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU