REKLAMA

Krzywousty porysowany przez nastolatków

REKLAMA

Płocka policja ustaliła już sprawców zniszczenia pomnika Bolesława Krzywoustego, którzy we wtorek, 24 marca, porysowali postument. Według wstępnych wyliczeń, koszt usunięcia napisów wyniesie ponad 2 tys. zł.

Pomnik księcia Bolesława Krzywoustego w otoczeniu grupy pieszych wojów ze sztandarem wykonany został z jasnego piaskowca. 24 marca ktoś pomazał rzeźbę markerem lub innym pisakiem. Jak się okazuje, napisów nie można po prostu umyć, ponieważ wniknęły w strukturę piaskowca. Pomalowane miejsce trzeba będzie więc oczyścić specjalną metodą, co spowoduje znacząco wzrost kosztów.

Policjanci z Wydziału Prewencji płockiej policji ustalili już, że uszkodzenia dokonali nieletni. Wandalami okazali się trzej chłopcy, jeden w wieku 13 lat i dwóch 12-latków. Wszyscy są mieszkańcami Płocka i wszyscy przyznali się do uszkodzenia pomnika.– Materiały z ustaleń w powyższej sprawie policjanci przekażą do Sądu Rejonowego w Płocku, Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, gdzie zostaną podjęte decyzje dotyczące dalszego postępowania z chłopcami – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Przypomnijmy, że wysoki na ponad 5 metrów i ważący około 21 ton pomnik powstał z inicjatywy płocczanina Mariana Wilka. Autorem projektu rzeźby został Zbigniew Mikielewicz. Na Placu Książęcym, niedaleko kościoła farnego pw. św. Bartłomieja i ul. Piekarskiej, pomnik stanął 31 lipca 2012 roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU