REKLAMA

Kryta hala z boiskami dla dzieci – możemy ją mieć!

REKLAMA

Niedawno zakończyła się pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego, a już pojawił się projekt, który organizatorzy zgłoszą do kolejnej edycji. I to projekt, który spełnia wszystkie założenia obywatelskości – społeczny charakter, zaspokojenie potrzeb mieszkańców, rozwój fizyczny, zwiększenie dostępu do działań sportowych…

Według zapowiedzi prezydenta Płocka, już wkrótce zostanie ogłoszona druga edycja Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego można zgłaszać własne projekty do realizacji w naszym mieście. Zwycięzca pierwszej edycji, Piotr Gryszpanowicz, nie spoczął na laurach i przygotował kolejny projekt, za którego realizację mocno trzymamy kciuki. To budowa krytego boiska dla dzieci.

Skąd wziął się pomysł? – Sprawa jest bardzo prosta – mówi pomysłodawca hali. – Przez ile miesięcy w ciągu roku można w Polsce pograć na boisku trawiastym? Około sześciu? I to pod warunkiem, że pogoda dopisuje. Z badań wynika, iż w ciągu ok. 1/3 tego czasu pada deszcz. W pozostałe dni albo zapominamy o grze albo idziemy na halę. Jak każdy piłkarz jednak wie, hala to nie to samo – tłumaczy z zapałem Piotr Gryszpanowicz.

To właśnie dlatego narodził się pomysł budowy dwóch, przylegających do siebie boisk o wymiarach zbliżonych do boiska typu ORLIK. Ich przewaga nad orlikiem polega na tym, że zostaną przykryte specjalnym balonem – halą pneumatyczną, dzięki czemu dzieci i młodzież będą mogli bezpłatnie uczyć się gry w piłkę nożną przez cały rok. Podobnego obiektu nie ma w promieniu ok. 100 km.

Projekt zakłada jednak również komercyjną działalność. Od godz. 6 do 20 hala ma być za darmo dostępna dla dzieci, natomiast w pozostałym czasie (zakładany do wyliczeń to 2,5 godziny) hala będzie wynajmowana. Z badań organizatorów wynika, że wynajem jednego boiska (a będą dwa pod halą) to koszt 200 zł za godzinę. Już teraz jest sporo chętnych. Według przybliżonych wyliczeń, miesięczny przychód mógłby wynieść ok. 30 tys. zł, a koszt utrzymania to ok. 20 tys. zł. Nie byłby to więc kolejny obiekt, do którego trzeba dopłacać z budżetu miasta.Planowana lokalizacja to teren stadionu Wisły Płock, tam gdzie dziś jest boisko asfaltowe, na co organizatorzy uzyskali już wstępną zgodę zarządu spółki.

Wkrótce organizatorzy ujawnią więcej szczegółów, ale już dziś wiadomo, że jest to jeden z lepszych pomysłów, które można zrealizować w naszym mieście.

Nasz portal objął akcję patronatem medialnym i na pewno będziemy informować o dalszych postępach w tej sprawie, a na bieżąco możecie śledzić akcję na jej profilu facebookowym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU