Konwencja wyborcza Adama Jarubasa w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

– Cieszę się, że jestem tu dziś z wami w Płocku – mówił na konwencji wyborczej kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta, Adam Jarubas. – To dla mnie ogromny honor, że mogę reprezentować ruch ludowy o ponad 120-letniej tradycji, ubiegając się o najważniejszą godność w państwie – dodał.

W rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II odwiedził Płock drugi z kandydatów, ubiegających się o fotel prezydenta naszego kraju. Nie tak dawno gościem naszego miasta był Bronisław Komorowski. Wczoraj przedstawiciele PSL i mieszkańcy Płocka witali Adama Jarubasa, który z ramienia swojej partii startuje w majowych wyborach, ubiegając się o prezydenturę.

PowiązaneTematy

Wizyta znanego polityka w Płocku zaczęła się w godzinach południowych. Razem z lokalnymi przedstawicielami tej partii, z posłem Piotrem Zgorzelskim, starostą Mariuszem Bieńkiem oraz radnym Michałem Twardym złożyli kwiaty przy pomniku Jana Pawła II i w ten sposób uczcili 10. rocznicę śmierci wielkiego Polaka. Potem spotkał się z dziennikarzami w Muzeum Mazowieckim. Kandydatowi towarzyszyło mnóstwo młodych ludzi, którzy poprą go w nadchodzących wyborach. – To mój kandydat, skromny i taki prawdziwy – mówił nam Emil, młody człowiek, który uważnie słuchał słów Adama Jarubasa kierowane do dziennikarzy.

– Należy pamiętać, że większość Polaków nie mieszka w wielkich miastach, ale na wsiach i małych miasteczkach. Od płockich samorządowców należy się uczyć, czerpać od nich doświadczenie i wiedzę. Wszyscy pamiętamy jak powiat płocki nawiedziła powódź, która przerwała wały. To właśnie ówczesny starosta Piotr Zgorzelski, sprawdził się na swoim stanowisku, i to właśnie dzięki działaniom samorządu tak szybko udało się odbudować zniszczoną przez powódź infrastrukturę – chwalił lokalnych przedstawicieli partii. Adam Jarubas ostro skrytykował dwie najsilniejsze partie, czyli PO i PiS. – Te dwie partie wykopały rów podziału, jest zatem potrzeba budowania jedności w narodzie – tłumaczył.

Kandydat na prezydenta odwiedził również z koszami pełnymi prezentów oddział pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Winiarach. Razem z Adamem Struzikiem, marszałkiem naszego województwa, składał dzieciom życzenia świąteczne. A o godz. 17 spotkał się z przedstawicielami partii oraz mieszkańcami Płocka na konwencji wyborczej w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Tu szerzej przedstawił swój program wyborczy, który licznie zgromadzeni na teatralne sali przyjęli ogromnymi brawami.