REKLAMA

Kończy się czas na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

REKLAMA

To już ostatnie dni, aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza na wybrane przez siebie projekty. Dziewięć inicjatyw, na które można oddać głos, dotyczy regionu płockiego.

Kończy się głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Swój głos oddało już ponad 22,5 tys. mieszkańców Mazowsza, w tym ponad 1,6 tys. z podregionu płockiego. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas do 16 listopada.

PowiązaneTematy

– Warto z tej szansy skorzystać i wspólnie zadecydować o tym, jak zmieni się nasze najbliższe otoczenie – podkreśla marszałek województwa Adam Struzik.

Największą frekwencję zanotował podregion warszawski wschodni, z którego zagłosowało już prawie 6 tys. mieszkańców. W regionie płockim do tej pory swój głos oddało ponad 1,6 tys. osób. Wicemarszałek Wiesław Raboszuk przypomina, że pozostało już tylko kilka dni na dokonanie wyboru.

– Oddać głos można do 16 listopada. Samo głosowanie trwa kilka minut, a jego efektami będziemy mogli cieszyć się w przyszłym roku. Jest w czym wybierać – dodaje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Z kolei w puli podregionalnej można wybierać spośród 9 projektów z podregionu płockiego. Są to:  • 100-etka Lema! Regionalny Festyn naukowo-literacki,
  • Konserwacja Sztandaru Szkoły Powszechnej nr 2 w Sierpcu z 1929 r.,
  • Budowa aktywnych przejść dla pieszych w m. Staroźreby w gminie Staroźreby w pasie drogi wojewódzkiej nr 567,
  • Zalesiański park aktywności i rekreacji,
  • Zakup ambulansu sanitarnego dla Szpitala Psychiatrycznego w Gostyninie,
  • Bezpiecznie po Mazowszu – Region Płocki,
  • Zrozumieć świat przez doświadczenia,
  • Wybudowanie miejsc parkingowych dla pacjentów wraz z utwardzeniem drogi wjazdowej z ciągiem pieszym na nieruchomości w Płocku przy ul. Strzeleckiej 3,
  • Modernizacja wejścia głównego wraz z holem i klatką schodową gmachu głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy, jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem.

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. Do podziału jest aż 25 mln zł.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU