REKLAMA

Ksiądz popełnił przestępstwa seksualne. Prokuratura w Płocku przedstawiła akt oskarżenia

REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Płocku przedstawiła akt oskarżenia przeciwko księdzu płockiej parafii, któremu zarzuca się przestępstwa seksualne. Kuria Diecezjalna Płocka przeprasza ofiary.

Jak poinformowała rzecznik prasowa dr Elżbieta Grzybowska, do Kurii Diecezjalnej Płockiej dotarła 11 listopada informacja o skierowaniu przez płocką Prokuraturę Rejonową aktu oskarżenia wobec ks. Krzysztofa L. do Sądu Rejonowego w Płocku. Duchownemu zarzuca się przestępstwa seksualne – w sumie Prokuratura przedstawiła sześć zarzutów.

– Pragniemy wyrazić głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego. Kolejny raz przepraszamy je za doznane cierpienie. Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom – pisze rzecznik Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Sprawa przestępstw tego duchownego została zgłoszona do Prokuratury ponad rok temu – 21 września 2019 r. przez delegata Biskupa Płockiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

– W dalszym ciągu współpracujemy z organami ścigania. Mamy nadzieję, że wkrótce zapadnie sprawiedliwy wyrok – przekazała dr Elżbieta Grzybowska.

Przypomnijmy – prokuratura wszczęła śledztwo, które dotyczyło doprowadzenia małoletniego podstępem, w nocy z 30 na 31 grudnia 2016 roku, do obcowania płciowego, w Domu Księży Emerytów w Płocku.

– W wyniku podjętych na tym etapie czynności procesowych, w tym na podstawie zeznań matki i babci ustalono, że znajomość pokrzywdzonego z księdzem zaczęła się w 2015 roku, gdy był ministrantem w jednej z parafii – wyjaśniała rok temu płocka prokuratura. – Ksiądz zagadnął go i przekazał numer swojego telefonu. Zaczęli utrzymywać kontakt telefoniczny, sms-owy i mailowy. Ksiądz odwiedzał chłopca w domu, a rodzina nie widziała nic złego w częstych kontaktach pomiędzy nimi – tłumaczyła.Z ustaleń wynika, że w lipcu 2015 roku miał miejsce pierwszy wspólny wyjazd do Zakopanego księdza i nieletniego chłopca, a później kolejne, m.in. do Warszawy, na pizzę czy na basen. Jak wyjaśniał pokrzywdzony, pierwsze „dziwne zachowania księdza” miały miejsce latem 2015 roku. Po tym zdarzeniu kontakty były rzadsze.

– Do ostatniego spotkania doszło pod koniec grudnia 2016 roku w mieszkaniu księdza K.L., podczas którego ksiądz poczęstował pokrzywdzonego nieustalonym napojem, co spowodowało, że stracił on świadomość, i został doprowadzony przez księdza do poddania się innej czynności seksualnej. Po tym zdarzeniu pokrzywdzony zerwał definitywnie kontakt z księdzem. Zmieniło się jego zachowanie, zamknął się w sobie, nic nie chciał powiedzieć swoim bliskim. Zaczęły się kłopoty w szkole. Obecnie pokrzywdzony jest w bardzo złym stanie psychicznym, choruje na depresję – poinformowała płocka prokuratura.

Potwierdzeniem zarzutów stawianych księdzu było przesłuchanie pokrzywdzonego w obecności psychologa, jakie odbyło się 17 stycznia br. przed Sądem Rejonowym w Płocku. Małoletni opowiedział podczas niego o różnych sytuacjach „związanych z dziwnymi zachowaniami” księdza K.L., np. dotykaniem „po kumpelsku”. Zeznał też, że widział u księdza dużo zdjęć z nagimi chłopcami. Po przeszukaniu, u księdza znaleziono m.in. na laptopie i w telefonie komórkowym materiały o charakterze pornograficznym.

Zarzuty dla płockiego księdza, m.in. „doprowadzenie do innej czynności seksualnej”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 16

 1. Jak się ryba psuje to zaczyna od głowy. Zabrać im przywileje. Niech odpowiadają z KC. W dzisiejszych czasach takie rzeczy. To kuriozum. Panienek na tel jak mrówek a oni co robią. says:

  Ab

 2. Wnosek says:

  z tamtej strony ołtarza nie ma kary boskiej, tylko z naszej, my powinniśmy być posłuszni, wierni bo na nas czeka kara boska za grzechy. Do kogo te kazania i wpływanie na ludzką psychikę, że jesteśmy tacy źli.

  • gość says:

   a jeszcze jak trafi na prokuratora „z losowania” od Zera, to będziemy zrzutkę robić, żeby Zero z całą świtą na kolanach mógł przepraszać za to, że grzeszymy wytykając im ich grzechy

 3. Marian says:

  Zróbcie porządek jeszcze z tymi ‚kuzynkami” księżny. Doskonale biskup wie,które to i które to dzieci.Za dużo już tego zakłamania. Księżycówki na utrzymaniu całej parafii czas i tu porządki porobić.

 4. Oserwator says:

  Tak czytam sobie te wpisy i mam kilka myśli:
  1. To fakt że pedofilia w kosciele to 1% – pytam się tych wyzywajcych ludzi kościoła gdzie są ojcowie pedofile, aktorzy, piosenkarze, celebryci – gdzie są rodzice którzy uczą swoje dzieci od lat najmłodszych jak się masturbować, okłamywać, wrzeszczeć i kłamać. Jak siebie zdradzać, bluźnić na siebie i lecieć do siebie z łapami. Fakt jest faktem – ksiądz jest osoba publiczną i zaufania publicznego – ale rodzić pedofil, degenerat, oszust, seksofob i można tu mnożyć jest jego rodzicem. Krwią z Krwi. To racja wyrzucić taką czarną owce z grona kościoła – wystarczy nam już Judaszy w tym kościele. Kościól jako wspólnota założona przez samego Jezusa jest instytucja bardzo dobra tylko ludzie i chęć posiadania – pycha która z wolną wolą daje takie efekty.
  Wyrzucić takiego księdza i ekskomunikować na sam koniec. Dla niewtajemniczonych te wcześniej trudne słowo tzn. wyłączyć go z koscioła.
  2. Zdarzają się sytuacje inne w kościołach, gdzie księża czyli od wieków w naszym narodzie osoba o wyższym zaufaniu publicznym, ma gdzieś osobę innej płci na boku – chodzi o kobietę. Czyja to winna że on ma ? Jego – tak bo to jest jego osobisty dramat. Dramat tej kobiety również. ALe najwięszy dramat to ludzi którzy zamiast podjąć reakcje i zgłosić to do bp to sa plotkują i nic z tym nie robią. A no właśnie jak zgłosić do BP tzn pkazać swoją twarz, być za słowo odpowiedzialnym i zgłosić to w imię nauki Jezusa Chrystusa. Mamy taki nakaz dany od samego Jezusa – ale to trzeba znać Pismo Święte. To się nazywa ODWAGA. A skoro ludzie nie reagują tzn że dają przyzwolenie. A w rodzinach jesteśmy tacy krystaliczni, nie zdradzamy swoich żon, mężów, dzieci, nie pozbawiamy swoich dzieci całych rodzin, nie chodzimy na marsze gdzie niedługo będą rzucać kamieniami w pary heteroseksulane.

  Mam prośbę do tych ryczących: jeżeli nie pasuje ci kościół i ludzie kościoła a nie masz ODWAGI aby to zmienić, opuść ten kościół, nie chrzcił swoich dzieci w tych kościołach z tymi chorymi ludźmi bo matka tak chce, teściowa czy żona i mąż. Daj sobie spokój, a jeżeli masz problem z wiernością w małżenstwie to może czas na decyzję Orygenesa. Popatrz na swoje życie.
  Tak trzeba być konsekwentnym, trzeba mieć odwagę wyjaśniać. Trzeba mieć odwagę!!!!

  • Wojo says:

   Opuścić tą mafię to oczywista oczywistość. Ale tu potrzeba rozliczeń do ostatniego. Dość siania obłudy i cynizmu

 5. Ehohoho says:

  Czy to nie jest pedał który był wikariuszem w Drobinie? Ks Krzysiu?

 6. X says:

  Duchowni w Polsce (nie tylko katoliccy) stanowią według dostępnych danych ok. 1% wszystkich przestępców dopuszczających się pedofilii. Proponuję państwo oburzonym, aby zajęła się gorliwie również, a może głównie pozostałą – 99% – grupą przestępców. Na razie nagonka jest taka, jakby pedofile byli tylko wśród księży KK, co jest nieprawdą. A kto stoi za tym atakiem? Ten komu zależy na zniszczeniu Kościoła Katolickiego – czyli Żydzi.

  • ... says:

   Księże proboszczu, ksiądz sie tak nie unosi bo żyłka pierdnie

  • Wojo says:

   W pierwsza kolejności na rozliczeniu winnych powinno zależeć samemu Kościołowi skoro to taki drobny odsetek. Prawda jest taka że w ten zbrodniczy proceder zamieszane jest 15 – do 20 proc. Kleru..

 7. Xyz says:

  Idziesz na księdza to od gornie Kastracja. A poza tym nie żaruc…j z tydzień to Ci wór spuchnie. A tu co całe życie w celibacie nie ma takiej opcji jak nie to na recznym ?

 8. Martens says:

  Kolega jest duchownym Pastorem ma żonę dzieci i tak powinno być w kościele rzymsko katolickim każdy ksiądz powinien mieć żonę jak powiedział znajomy pedofile nie tworzą się w kościele pedofile idą do seminarium celowo

  • gość says:

   niech ma to wszystko, ale niech też kler będzie normalną grupą zawodową – bez oddawania działek za 1%, płacący ZUS, podatek dochodowy, podlegający najpierw prawu karnemu, a nie kanonicznemu, niech strajkuje, a nie z ambony sugeruje ile kasy im potrzeba i na kogo głosować w wyborach – tak – niech ksiądz będzie normalnym zawodem, a nie nietykalną „świnto krowo”

  • mm says:

   podzielam twoje zdanie -masz racje księża powinni się żenic i mieć swoje rodziny

  • SG says:

   Potem mają też rozwody kobiety biskupów i do tego kobiety zyjace z kobietami. Rzeczywiście to wzór do naśladowania.

 9. proboszcz says:

  słodka chwila pedofila

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU