REKLAMA

Kompletnie pijany kierowca w Płocku. Zatrzymała go przypadkowa osoba

REKLAMA

Nieodpowiedzialny kierowca wsiadł za kierownicę auta, będąc pod wpływem alkoholu. Świadek niebezpiecznych manewrów mężczyzny zabrał mu kluczyki i wezwał policję.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek, 16 kwietnia po południu. Płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna wyciągnął kluczyki ze stacyjki forda, za którego kierownicą siedział nietrzeźwy mężczyzna.

PowiązaneTematy

Zdecydowane działanie świadka niebezpiecznych manewrów pijanego kierowcy uniemożliwiło jazdę 66-latka, który na parkingu zdążył już uszkodzić dwa zaparkowane pojazdy.

– Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna ma blisko promil alkoholu w organizmie. Trudno dzisiaj powiedzieć, jakie byłyby dalsze skutki jazdy nietrzeźwego płocczanina, gdyby nie godna naśladowania postawa naocznego świadka – informuje Komenda Miejska Policji w Płocku.Policjanci zaznaczają, że nietrzeźwi kierowcy są wciąż dużym zagrożeniem na drogach. Aby skutecznie eliminować z dróg potencjalnych zabójców, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak społecznego przyzwolenia dla jazdy z „promilami”.

Zgodnie z przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU