REKLAMA

Kolejny sukces płockich wioślarzy

REKLAMA

W pierwszy weekend sierpnia na Gople w Kruszwicy odbyły się ostatnie w tym sezonie imprezy mistrzowskie dla wioślarzy. W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Płocka.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystartowało dziewięciu zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz uczniowie i absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej „Siedemdziesiątce”. W pierwszym finale, dwójek ze sternikiem, Damian Salak, nasz świeżo upieczony medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata, w towarzystwie Łukasza Lewandowskiego i z Kamila Gurzkowskiego z łatwością pokonał przeciwników z Polski, zdobywając pierwsze złote medale dla Płocka. Dwójka ze sternikiem obroniła tym samym mistrzowski tytuł sprzed roku.

PowiązaneTematy

Kolejne zwycięstwo zanotowali bracia Kamil i Rafał Zajkowscy. Płocczanie w dwójkach podwójnych nie pozostawili cienia wątpliwości kto jest dziś najlepszy w tej konkurencji. Po pewnym zwycięstwie w przedbiegu, w finale przepłynęli linię mety jako pierwsi. Następne medale płocczanie wywalczyli w konkurencji czwórek ze sternikiem. Tym razem najlepsi, jak przed rokiem, byli zawodnicy AZS-u UMK Toruń, ale tuż za nimi linię mety przekroczyła płocka osada. Srebrne medale zawisły na szyjach: Konrada Pudlika, Damiana Plewińskiego, Rafała Zajkowskiego (ponownie), Konrada Wiśniewskiego i sternika Kamila Gorzkowskiego.

Koronną konkurencją każdych regat jest wyścig ósemki mężczyzn. Apetyty na zwycięstwo miały najczęściej trzy osady: tradycyjnie Bydgostii, AZS-u Gdańsk oraz osada z Płocka. Od startu do mety prowadzili wioślarze z naszego miasta i na mecie wyprzedzili pozostałe osady o trzy czwarte długości łodzi. Pewne zwycięstwo, czwarty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski dla Płocka, w tym trzeci złoty.

W składzie zwycięskiej ósemki płynęli: Damian Salak, Łukasz Lewandowski, Konrad Pudlik, Damian Plewiński, Kamil Zajkowski, Rafał Zajkowski, Michał Mikołajewski, Konrad Wiśniewski oraz sternik Kamil Gurzkowski.

Równolegle do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, odbyły się również nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików. Impreza dla najmłodszych wioślarzy oficjalne nazywa się Regatami Młodzików o Puchar Prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

W tych zawodach wystartowały trzy osady młodzików z Płocka. Najlepiej spisali się chłopcy z czwórki ze sternikiem w składzie: Dawid Karpiński, Adrian Strzeszewski, Marcin Makowski, Sylwester Kaczmarek, sternik Łukasz Gołębiewski, którzy po pasjonującej walce w finale zwyciężyli i zdobyli złote medale.

W finale czwórek dziewcząt, tym razem drugie na linii mety, zameldowały się: Natalia Sikorska, Julita Jeżewska, Andżelika Kapuścińska, Oliwia Nowak. Czwórka bez sternika chłopców: Mateusz Kwasiborski, Adam Bercholc, Wiktor Budnicki i Bartek Śniegocki rywalizację zakończyła na piątym miejscu. W punktacji ogólnej Regat Młodzików Płockie Towarzystwo Wioślarskie zajęło trzecie miejsce.