Kolejny Mistrz Polski z Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tym razem wśród juniorów kickboxingu mamy zawodnika, który zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w formule pointfighting w trakcie zawodów, rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 22-letniej historii płockiego kickboxingu mężczyzn jest to dopiero piąty zawodnik, któremu udał się te wyczyn.

Zawody odbyły się 7 i 8 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim, w efektownej hali „KSZO”. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w kickboxingu rozgrywały się w formułach walki pointfighting i light-contact. Wzięło w nich udział łącznie 181 zawodników i zawodniczek, reprezentujących aż 40 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów Płocka – zawodników klubu LKS „Puncher” Płock: Maciej Charkowski (w kategorii wagowej -84 kg), Daniel Ryfa (w kategorii wagowej -74 kg) oraz Patryk Olkiewicz (w kategorii wagowej -69 kg).

– Najbardziej doświadczony z trójki reprezentantów, Patryk, tym razem zaliczył mniej udany start, gdyż przegrywając w pierwszej walce eliminacyjnej, zgodnie z systemem pucharowym, odpadł z dalszej rywalizacji i zajął dopiero siódme miejsce – relacjonuje Piotr Maślanka, trener zawodników. – Dla debiutującego w kategorii wiekowej juniorów Daniela, losowanie ułożyło się niezbyt szczęśliwie, dając przedwalkę. W niej ćwierćfinałowym przeciwnikiem okazał się Sebastian Chmielecki z klubu Akademia Sportów Walki i Rekreacji „ALEX” Kutno. Werdykt punktowy 17:11 dla płocczanina był dobrym odzwierciedleniem jego znacznej przewagi – opowiada.

W półfinale przeciwnikiem Daniela był Adrian Orlik, zawodnik renomowanego Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki. – W tej walce Daniel po dwóch, bardzo wyrównanych rundach, w trzeciej i ostatniej był nieco mniej skuteczny od swojego rywala, przegrywając tą walkę werdyktem 13:19. Ostatecznie został brązowym medalistą MPJ – podsumował Piotr Maślanka.

Według trenera, najwięcej napięcia i emocji przysporzył Maciek Charkowski, który w swojej walce finałowej musiał rozegrać aż dwie dogrywki. Wynik końcowy trzyrundowej walki wynosił 6:6, więc zgodnie z regulaminem zarządzono dogrywkę, której wynik podwyższył się do stanu 7:7. Ponowny remis oznaczał wznowienie walki do regulaminowego pierwszego czystego trafienia. Dopiero wówczas walka zakończyła się zwycięstwem 8:7 dla reprezentanta płockiego klubu, który okazał się mocniejszy psychicznie. Tym samym Charkowski został tegorocznym złotym medalista i Mistrzem Polski Juniorów w formule pointfighting.

– Warto podkreślić, że w 22-letniej historii płockiego kickboxingu mężczyzn jest to dopiero piąty zawodnik, który zdobył złoty medal i tytuł MP juniorów w formule pointfighting – mówi dumny trener płockiego zawodnika. My natomiast podkreślimy, że Piotr Maślanka jest dopiero drugim płockim trenerem w historii, który wytrenował zawodnika (kolejnego już zresztą, po Macieju Wierzchowskim z 2012 r.) z największym juniorskim trofeum w krajowym współzawodnictwie w tej najbardziej zaawansowanej technicznie i typowo szybkościowej formule kickboxingu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji