Kolejne medale trafiły w ręce młodych płocczan

REKLAMA

W Węgrowie odbył się Otwarty Puchar Polski kadetów i kadetek, w którym nasze miasto reprezentowało dwóch zawodników z klubu LKS „Puncher”. Jak im poszło?

fot. materiały prasowe

Węgrów był tegorocznym organizatorem Otwartego Pucharu Polski kadetów i kadetek: młodszych 10-12 lat i starszych 13-15 lat oraz juniorów i juniorek w kickboxingu w formule light-contact. Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie.

PowiązaneTematy

Do turnieju łącznie zgłosiło się 172 uczestników, reprezentujących 33 kluby z całej Polski. W zawodach była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych: w swojej i jednej wyżej. Płoccy zawodnicy skorzystali z takiej możliwości.

Miasto reprezentowali dwaj zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock, kadet młodszy: Olivier Baranowski kat. wag. – 37 kg i – 42 kg, i junior Sebastian Denst w kat. wag. – 79 kg i – 84 kg.

– Wartym podkreślenia jest fakt że obaj zawodnicy byli debiutantami w tej formule walki, ponieważ dotychczas startowali wyłącznie w formule pointfighting – tłumaczy trener Piotr Maślanka.

Olivier, po efektownym zwycięstwie przed czasem i przewagą techniczną nad zawodnikiem gospodarzy z klubu WKS „Sfinks” Węgrów”, zmierzył się w walkach półfinałowych i uległ tegorocznym mistrzom Polski, zajmując dwa trzecie miejsca i zdobywając tym samym dwa brązowe medale. Sebastian z kolei zajął jedno miejsce drugie i jedno miejsce trzecie, zdobywając srebrny i brązowy medal.

– Gdyby nie bolesna i uciążliwa kontuzja, która przytrafiła się mu w pierwszej walce, mogło być jeszcze lepiej, bo widać było w jego walkach potencjał – komentuje trener.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez Urząd Miasta Płocka, w postaci dotacji udzielonej klubowi biorącemu udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.