REKLAMA

Kolejne dzieci są widoczne na drodze

REKLAMA

4 stycznia kolejni uczniowie otrzymali pakiet odblasków, dzięki którym będą widoczni i bardziej bezpieczni na drogach. Tym razem program samorządu województwa mazowieckiego i wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego dotarł do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Braci Jeziorowskich w Płocku.

W środę o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Płocku na Pasażu Vuka Karadzica odbyło się kolejne spotkanie w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Wzięło w niej udział 156 uczniów z klas 3-6.

Przypomnijmy, że samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego kontynuują kolejną edycję kampanii społecznej, prowadzonej w szkołach podstawowych i gimnazjach z terenu Mazowsza. „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to program, który ma uświadomić uczniom, jak ważna jest ich widoczność na drodze.

Jesteś widoczny – jesteś bezpiecznyPodczas spotkania dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach po zmroku oraz dowiadują się, jak udzielić pierwszej pomocy. Poza tym, korzystają ze specjalnego toru rowerowego czy symulatora jazdy.

Urząd Marszałkowski reprezentował dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku, Tomasz Kominek. Naukę jazdy po torze rowerowym poprowadzili pracownicy z płockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku omówili zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

358 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Płocku otrzymało odblaski

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU