REKLAMA

358 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Płocku otrzymało odblaski

REKLAMA

Organizatorzy akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Płocku” tym razem odwiedzili uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Płocku przy ul. Chopina 62. 

PowiązaneTematy

W ramach akcji, 7 grudnia przeszkolono dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy, pokazano im film poglądowy na temat bezpieczeństwa i rozdano odblaski. Działania trafiły aż do 358 uczniów szkoły.

Pracownicy z płockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przygotowali również specjalny tor rowerowy dla dzieci, na którym mogły wypróbować swoich sił i poćwiczyć sprawność ruchową, a także znajomość zasad poruszania się po drodze. Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku poszerzyli świadomość dzieci w zakresie zagrożeń. Dzieci również obejrzały film, pt.„…tak, chcę być bezpieczny”.

– W okresie zimowym piesi i rowerzyści są szczególnie narażeni na wypadki drogowe – poinformowała Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. – Deszcz, śnieg i szybko zapadający zmrok to tylko nieliczne zagrożenia, które utrudniają drogę do domu czy szkoły. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych mieszkańców Mazowsza, samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego przygotował kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” – wyjaśniła.W trakcie tych spotkań, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Mazowsza poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach po zmroku oraz uczą, jak udzielić pierwszej pomocy. Ćwiczą także na specjalnym torze rowerowym oraz symulatorze jazdy.

Kolejna taka akcja już 4 stycznia.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU