KM Płock zaprasza w sobotę na wiele atrakcji

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę w zajezdni Komunikacji Miejskiej w Płocku odbędzie się piknik rodzinny oraz finał konkursu Kierowca Roku 2017. Będzie okazja między innymi obejrzeć wyczyny najlepszych płockich kierowców Komunikacji Miejskiej i zasiąść w symulatorze autobusu. Na imprezie znajdą się również atrakcje dla najmłodszych i jedzenie z grilla.

12 maja br. w zajezdni Komunikacji Miejskiej w Płocku odbędzie się piknik rodzinny, którego dodatkową atrakcją będzie finał konkursu Kierowca Roku 2017, podczas którego najlepsi kierowcy płockich autobusów będą prezentować swoje niezwykłe umiejętności. Będzie okazja, by obejrzeć, jak kierowcy na czas manewrują, sprawdzają autobus i reagują na wypadki.

PowiązaneTematy

W finale konkursu znaleźli się:

1. Piotr Mieszkowicz – 13 lat stażu pracy
2. Sylwester Szymański – 4 lata
3. Robert Bedra – 13 lat
4. Marek Łukasiak – 11 lat
5. Ireneusz Malinowski – 8 lat
6. Krzysztof Łukowski – 10 lat
7. Cezary Kamiński – 9 lat
8. Marek Wiśniewski – 31 lat
9. Paweł Karłowicz – 11 lat
10. Edyta Petrykowska – 7 lat.

– Naszym celem było zaprosić państwa, media lokalne, a za pośrednictwem państwa, mieszkańców miasta, ale i okolicznych gmin, na nasze święto komunikacyjne, jakim jest finał konkursu o tytuł najlepszego kierowcy roku 2017 – powiedział Janusz Majchrzak, prezes Komunikacji Miejskiej w Płocku. – Podkreślam słowo „święto” dlatego, że jest to dzień, w którym nie tylko chcemy się zaprezentować jako firma, która wykonuje usługę na rzecz mieszkańców, ale przedstawić się w takim bliższym kontakcie, czyli udostępnić cały teren, na którym tutaj pracujemy dla mieszkańców i to w takiej formie fajnej, zabawowej – dodał prezes Komunikacji Miejskiej.

Ciekawostką jest, że po raz pierwszy pośród najlepszych kierowców znalazła się kobieta. W 2006 roku na tym stanowisku zatrudniono pierwszą panią, obecnie 10% składu kierowców płockiej Komunikacji Miejskiej stanowią kobiety. Jak podkreślali uczestnicy konferencji, panie doskonale spisują się za kierownicą, a i im praca się podoba.

Prezes zwrócił uwagę, że rywalizacja w konkursie jest motywacją do podnoszenia jakości obsługi mieszkańców przez komunikację miejską. Kierowcy dbają, by przyjeżdżać i odjeżdżać z przystanków na czas. Nawet teraz, pomimo rozkopania znacznej części miasta, autobusy jeżdżą z 90% punktualnością.

Podczas pikniku, poza możliwością oglądania finału rywalizacji o tytuł Kierowcy Roku 2017, będzie można uraczyć się jedzeniem z grilla i zwiedzić zajezdnię autobusów KM Płock. Przygotowana również zostanie specjalna strefa dla najmłodszych, znajdzie się tam między innymi znany z zeszłego roku i uwielbiany przez dzieci tor przeszkód. Na konferencji zdradzono, że w zajezdni pojawią się czworonożni i beznożni goście z Płockiego ZOO.

– W sobotę będziemy mieć też specjalnych gości, odwiedzą nas piłkarze ręczni SPR Wisły Płock. Przyjedzie cała drużyna razem z maskotką – powiedziała Kinga Wochowska, rzecznik Komunikacji Miejskiej w Płocku.

KM Płock gwarantuje dodatkowo darmowy dojazd na wydarzenie. Specjalny autobus będzie jeździł po mieście, przywożąc i odwożąc mieszkańców Płocka.

fot. Wiktor Pleczyński

Piknik rodzinny odbędzie się w zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17) i potrwa od godziny 9 do 16. Organizatorzy zaznaczają, że linia jest ułożona w ten sposób, by po odwiedzeniu imprezy można było od razu pojechać na odbywający się w tym samym czasie Piknik Europejski.