REKLAMA

Kafejka znowu otwarta!

REKLAMA

3 lata i 7 dni działał w Płocku innowacyjny portal społecznościowy. Zebrał ok 3,5 tys. użytkowników i 120 firm. Można było robić dosłownie wszystko. Firmy mogły zakładać swoje zaawansowane strony i same ustalać co ma na nich się znajdywać: czy fora, czy podstrony, galerie i filmy, kontakt oraz mapy. A to wszystko można było reklamować jak na FB, z tą różnicą, że kompletnie za darmo.

Każda osoba prywatna miała swój profil, mogła zakładać grupy, dyskutować na forach, tworzyć własne projekty z galeriami zdjęć, do których np. mogła dodać filtry takie jak na Instagramie czy też po prostu dzielić się przeżyciami i wydarzeniami prywatnie ze swoimi znajomymi na tablicy lub publicznie (FB tego nie ma), jeśli czuła taką potrzebę. Z czego też skwapliwie korzystali politycy ;)
Każdy mógł pisać blogi i tworzyć własne artykuły (zamiast płacić za sponsorowane lub prosić kogokolwiek innego) i – zanim facebook to wprowadził – każdy mógł rozmawiać ze znajomymi przez komunikator nie tylko w formie czatu, ale i wizualnie jak za pomocą Skype… Można było również przez komunikator pograć ze znajomym w gry 3D lub np. szachy czy też podzielić miedzy siebie ekran i pomagać sobie lub… narysować coś odręcznie znajomemu podczas rozmowy. Pamiętacie, jak drażniła was oś czasu na FB? Na PlockCafe można było nie tylko przeglądać jednocześnie FB, Twittera i biurko PlockCafe, ale i mieć własny profil z TimeLine lub przełączyć go na stary i lubiany widok.

Brzmi fajnie?

Właśnie to skasowaliśmy ;)

3 lata nie poszły jednak na marne. Wasze opinie i sugestie doprowadziły do zmiany PlockCafe tak diametralnej, że wspólna pozostała jedynie nazwa i bliskość społeczności.

Dzisiaj PlockCafe to agregator tego co tworzycie w sieci. Nikt tu niczego nie dodaje od siebie, nie zmienia, nie dotyka, nie pisze, nie tworzy, nie komentuje, nie ocenia.
To, co umieszczacie w sieci w profilach społecznościowych, na witrynach www, blogach jest skupiane w jednym miejscu i posegregowane na grupy.

Jak to wykorzystać?

Np. jeśli interesujesz się polityką  nie trać czasu na przegladanie stron w poszukiwaniu nowości. To co Tweetną lokalni politycy lub umieszczą w sieci w inny sposób – znajdziesz w zakładce POLITYCZNIE.

Wybierasz się poszukać promocji w sklepach?Wejdź w ZAKUPOWO. Profile facebookowe największych galerii jak Mazovia, Mosty czy Wisła oraz ogłoszenia drobne, oferty firm czy profile firm z Plocek.pl pojawiają się zaraz po opublikowaniu na macierzystych stronach.

Nadchodzi weekend i chcesz się pobawić?

W zakładce KLUBOWO zobaczysz wszystkie oferty najciekawszych klubów w Płocku i okolicach.

Pierwszy sort zakładek i kanałów dodaliśmy na podstawie naszych obserwacji i doświadczeń. To co będzie tam finalnie zależy od zainteresowanych stron. Klikając w „DODAJ SIĘ” mogą nam zasugerować, że świetnie by było, aby np. strona/profil/kanał nowego teatru pojawiła się w zakładce KULTURALNIE i zainteresowani takimi  informacjami mogli je szybko odnaleźć, a np. fanpage drużyny sportowej w zakładce SPORTOWO.

PlockCafe to teraz miejsce, od którego warto zacząć dzień. Automatycznie aktualizowany, na bieżąco odsyła do najfajniejszych zakątków płockiego internetu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU