REKLAMA

Jubileusz 25-lecia Edyty Górniak w Płocku

REKLAMA

Edyta Górniak – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, producent, reżyser, aktorka musicalowa, przyjedzie do Płocka. We wrześniu w płockim amfiteatrze odbędzie się jubileusz 25-lecia pracy artystycznej artystki.  

PowiązaneTematy

Mimo, że bilety na to wydarzenie dostępne są od niedawna, praktycznie 3/4 widowni jest już niedostępna. Ceny wejściówek uzależnione są od usytuowania miejsc względem sceny i kształtują się na poziomie od 60 do 100 zł. Można nabyć je przez Internet.

Przywołajmy trochę wspomnień… W 1994 roku Górniak została wybrana przez Telewizję Polską na pierwszą w historii reprezentantkę Polski podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „To nie ja!”, z którym zajęła ostatecznie drugie miejsce, najwyższe w historii kraju. Po udziale w Eurowizji, wokalistka wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany „Dotyk”, który ukazał się w 1995 roku. Jeszcze tego samego roku otrzymał status złotej i platynowej płyty, a dwa lata później – czterokrotnej platynowej płyty. Utwory z krążka, takie jak „Jestem kobietą”, „Nie opuszczaj mnie” czy „Dotknij…” zostały hitami.Kolejny album artystki „EKG” uzyskał status platynowej płyty. W lipcu 2008 roku na festiwalu TOPtrendy Górniak zajęła 5. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się płyt. W 2012 roku wydano szósty album studyjny wokalistki, „My”, promowany singlami „Teraz – tu”, „On the Run”, „Nie zapomnij”, „Consequences” oraz „Sens-Is”. Piosenkarka piętnastokrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Dwukrotnie została laureatką tejże nagrody. W 1994 roku otrzymała Wiktora. Zdobyła też statuetkę Eska Music Award oraz nagrodę międzynarodową, przyznaną przez Hiszpanów za „Najlepszy głos Europy”. Była czterokrotnie nominowana do nagród Viva! Najpiękniejsi i VIVA Comet Awards (w tej drugiej raz wygrała). Otrzymała również nominacje do Superjedynek i Telekamer. W 2010 uhonorowano ją Bursztynowym Słowikiem.

Przypomnijmy historyczne już wykonanie przeboju Edyty „To nie ja!” na Eurowizji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Agnieszka says:

    Można już rezerwować bilety: http://www.kupbilecik.pl/impreza-7259-jubileusz.25lecia.edyty.gorniak..love.2.love.plock-80.html#bilety

  2. MAGDA says:

    MOGĘ PROSIĆ O LINK GDZIE MOGE KUPIC BILET ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU