REKLAMA

Jest dotacja na dalszy remont ulicy Kolejowej w Płocku. Blisko 2 mln zł z budżetu państwa

REKLAMA

W piątek Maciej Małecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, przekazał promesę na blisko 2 mln zł, z przeznaczeniem na dokończenie remontu ul. Kolejowej w Płocku.

Decyzja o dalszym remoncie ulicy Kolejowej na osiedlu Radziwie została podjęta, dzięki uzyskaniu oszczędności przetargowych z drugiego drugiego etapu modernizacji ul. Chopina i przeniesieniu 1 mln zł właśnie na remont Kolejowej.. Prace mają być wykonane od skrzyżowania z ul. Zieloną do ronda Lajourdie.

W piątek, 21 maja, minister Maciej Małecki przekazał w obecności radnych miejskich: Wioletty Kulpy, Teresy Kijek i Edwarda Bogdana, dobre informacje na temat tej inwestycji.

– Przekazuję kolejną, bardzo dobrą wiadomość dla Płocka – mówił podczas konferencji prasowej podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. – Tym razem przekazujemy 1,9 mln zł na remont ulicy Kolejowej na osiedlu Radziwie – wyjaśnił Maciej Małecki, przekazując promesę radnej Wioletcie Kulpie, przewodniczącej Klubu Radnych PiS w płockiej radzie miasta oraz miejskiej radnej Teresie Kijek, reprezentującej osiedle Radziwie.

Jak mówiła radna Wioletta Kulpa, nigdy Płock nie otrzymał tyle środków z budżetu państwa.– Przypomnę, że nie tak dawno otrzymaliśmy 16 mln zł, które prezydent Płocka mógł wydać na inwestycje lub na dowolne, wyznaczone przez siebie cele. Ostatnio spotkaliśmy się też na ul. Raczkowizna, gdzie minister Małecki wręczył nam promesę na realizację remontu tej ulicy, o którą wnioskował prezydent Płocka – podkreślała Wioletta Kulpa.

Radna Teresa Kijek zaznaczyła, że dla mieszkańców Radziwia i okolic jest to bardzo dobra wiadomość.

– Bardzo dziękujemy panie ministrze za pana zaangażowanie i pozyskiwanie kolejnych środków finansowych dla naszego miasta. Czekaliśmy na dokończenie tego remontu, cieszymy się więc z tego, że ta ważna inwestycja zostanie zrealizowana – mówiła Teresa Kijek.

Przypomnijmy, że remont ul. Kolejowej w Płocku rozpoczął się w 2019 roku. Oprócz przebudowy ulicy, budowano także zbiornik retencyjny, kolektor deszczowy, nowe drogi techniczne, chodniki i oświetlenie. Koszt pierwszego etapu wyniósł blisko 8 mln zł.

Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński
Fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Radziwiak says:

    Flama Sz. i te mało rozgarnięte pisiaki znów się lansują, jakby to oni dali to dofinansowanie ze swojego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU