REKLAMA

Jechał pijany, zabił rowerzystkę. Jest areszt dla kierowcy

REKLAMA

Dość często piszemy, że pijani kierowcy to potencjalni mordercy. Niestety, tym razem kierowca będący pod wpływem alkoholu doprowadził do śmierci 48-letniej kobiety. Decyzją sądu, został aresztowany.

Do tego tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 7 czerwca, na terenie gminy Mochowo (pow. sierpecki). Mieszkaniec powiatu płockiego, 35-letni mężczyzna, potrącił rowerzystkę.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym saabem, będąc w stanie nietrzeźwości, w miejscowości Żółtowo, na łuku drogi wykonując manewr wyprzedzania uderzył w prawidłowo poruszającą się 48-letnią rowerzystkę, po czym stracił panowanie nad autem i zakończył jazdę w rowie. W wyniku zderzenia, mieszkanka gminy Mochowo poniosła śmierć na miejscu – informuje asp. Krzysztof Dobrzeniecki, zastępca oficera prasowego KPP Sierpc.Jak się okazało, sprawca wypadku miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, posiadał również aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany w policyjnym areszcie, usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierując w stanie nietrzeźwości oraz nie stosując się do zakazu kierowania wydanego przez sąd.

Sierpecki sąd podjął decyzję o tymczasowym areszcie 35-latka. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Fot. KPP Sierpc
Fot. KPP Sierpc

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Grubo says:

  Kakarak z Wysz…ny.

 2. Alahabar says:

  Szkoda auta, takie ładne było Amerykańskie ;/

 3. Priv says:

  „” smutne”” sama prawda.
  Szkoda pisać… Jeden wielki błąd to barierki które chronią kawalek pola… Nic więcej.. to nadaje się do telewizji… gdyby nie te barierki… I ten typ… Po % …. I to w poniedziałek…. Absurdy drogowe….. Tym bardziej że z źródeł internetu było tu już kilka wypadków… Powinno być inne oznaczenie? ” Czarny punkt”? Wieksze kontrolę? A nie dwa dni po tragedii radiowoz z suszarką na 20 minut… Taka pokazówka…. Bo zazwyczaj jest coś po fakcie….

 4. Anonim says:

  Koleś miał zakaz!!! I tylko „grozi mu 8 lat”??? Najem….ny z zakazem i jechał? Kto mu udostępnił auto? Kobieta jeździła też razem z wnuczkiem. A on sam wsiadając znlo

 5. Smutne says:

  Co to jest 8 lat ?Jak młodej kobiety Matki , babci córki już nie ma . A taki człowiek będzie żywił się z naszych podatków.

  • Głupkowaty kodeks says:

   Tyle grozi bo to auto, a nie nóż! Co to za różnica dla bliskich od czego zginął ktoś z rodziny. ZOSTAŁ ZABITY!!! I wysokość kar nie powinna być różnicowana. Smierć to śmierć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU