REKLAMA

Jakie postępy na budowie Miodolanki? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Urząd Miasta Płocka poinformował o progresie na budowie płockiego zespołu basenów Miodolanka. Na aquaparku zawisła już wiecha.

Prace przy budowie zespołu basenów przy ul. Miodowej osiągnęły już zaawansowany poziom. Jak informuje Urząd Miasta Płocka, konstrukcja obiektu jest gotowa w 95 proc. Do planowanego zakończenia budowy został jeszcze nieco ponad rok.

PowiązaneTematy

– Została zawieszona wiecha na aquaparku. W tym momencie można powiedzieć, że mamy stan surowy zamknięty. Więc zgodnie z harmonogramem firma Warbud, która realizuje naszą umowę od 29 kwietnia 2021 roku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, budowę aquaparku za ponad 200 milionów złotych, rzeczywiście wkroczyła w kolejną fazę – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. Wiktor Pleczyński

Zgodnie z harmonogramem, inwestycja ma być gotowa w styczniu 2024 roku. Podczas konferencji prasowej 15 grudnia władze miasta poinformowały o planowanym zakończeniu w pierwszym kwartale 2024 roku. Inwestycję realizuje Firma Warbud.fot. Wiktor Pleczyński

Zespół basenów powstaje w miejscu dawnego budynku Szkoły Podstawowej nr 17. Wyburzanie obiektu zakończyło się we wrześniu 2021 roku, a umowa na realizację inwestycji została podpisana 29 kwietnia 2021 roku.

fot. Wiktor Pleczyński

Koszt po stronie wykonawcy całej inwestycji ma wynieść 165 mln zł, przy wpływach szacowanych na 150 mln zł. Urząd Miasta Płocka ma wydać na inwestycję około 206 mln zł, a wpływy z pływalni będzie czerpał po 20 latach.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU