REKLAMA

Jak wyglądał 27 finał WOŚP w Płocku?

REKLAMA

W minioną niedzielę odbył się w Orlen Arenie 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jakie atrakcje czekały na płocczan?

13 stycznia WOŚP grał swój już 27. finał, na koniec dnia w naszym mieście udało się zebrać aż 295.958,64 zł. Gwiazdami płockiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli między innymi Michał Szczygieł – finalista The Voice of Poland i zespół złożony z uczestników programu The Voice Kids, 4Dreamers.

W Orlen Arenie w ciągu dnia można było również dobrze się bawić przy stanowiskach wystawionych przez stowarzyszenia, kluby i instytucje z Płocka. Zaprezentowały się między innymi: Płockie ZOO, Aeroklub Ziemi Mazowieckiej czy Straż Miejska.

PowiązaneTematy

Gdy zbliżał się czas na „światełko do nieba”, stoiska ustąpiły miejsca zgromadzonym w Arenie płocczanom. W tym roku również zamiast tradycyjnego pokazu fajerwerków, podczas „światełka do nieba” odbył się pokaz laserowy. Niepomijalną zaletą takiego rozwiązania jest wygoda, gdyż pokaz miał miejsce pod dachem Orlen Areny, co oznacza, że było ciepło i nie padało, a aura w ten weekend nie sprzyjała przebywaniu na dworze.

To jednak było jednocześnie wadą – był widoczny jedynie dla garstki mieszkańców miasta i wydaje się, że od początku pokaz laserowy nie wzbudzał zbytniego entuzjazmu… co potwierdziła zarówno obserwacja, jak i badania.

Obserwując, jak bawią się zgromadzeni w Orlen Arenie, można było zauważyć, że pokaz większe wrażenie zrobił na niewielkiej grupie dorosłych. Wyraźnie lepiej od dorosłych przy laserach bawiły się dzieci.

Wątpliwości nie pozostawiły również wyniki ankiety, którą zrealizowaliśmy. W przeprowadzonym przez nas badaniu, w którym wzięło udział ponad 3,6 tysiąca osób, zdecydowana większość opowiedziała się za fajerwerkami. 61% ankietowanych było za tradycyjnym rozwiązaniem, a tylko 39% opowiedziało się za laserami.