Jak pozyskać fundusze unijne?

REKLAMA

Przedsiębiorcy w Polsce nie mają łatwo – to fakt, nie przypuszczenia. Wysokie podatki, trudny rynek zbytu, duże obciążenia pracownicze i brak kapitału są przyczynami, dla których firmy nie mogą się rozwijać czy nawet utrzymać na rynku. Pomocne mogą tu być Fundusze Unii Europejskiej, te jednak nie są proste do zdobycia…

Od kilku lat przyzwyczailiśmy się, że z funduszy unijnych realizowane są różnego rodzaju inwestycje. Obecna perspektywa finansowa stwarza również sporo możliwości ich wykorzystania, ale trudność polega zarówno na doborze odpowiedniego źródła dofinansowania, jak i przejściu przez proces pozyskiwania funduszy.

PowiązaneTematy

Pomóc w tym może szkolenie, na które zaprasza Izba Gospodarcza Regionu Płockiego. 8 czerwca o godz.10.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy doradczej, która od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem i rozliczaniem dotacji unijnych.

Temat szkolenia to „Dotacje unijne dla firm. Perspektywa 2014-2020″. Zaproszeni eksperci omówią zagadnienia związane z pozyskaniem dotacji w takich obszarach jak:

  • Prace badawczo-rozwojowe
  • Infrastruktura badawcza
  • Inwestycje.

Odpowiedzą również na pytania uczestników szkolenia.

Koszt udziału w szkoleniu dla członków IGRP jest bezpłatny, pozostali uczestnicy zapłacą 50 zł netto. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca (środa) w biurze Izby Gospodarczej Regionu Płockiego pod numerem tel. 24 364-99-89, 508-591-408 lub na e-mail magdalena.matyszewska@igrp.com.pl.