REKLAMA

Jak nie dać się okraść podczas Wszystkich Świętych?

REKLAMA

Czego należy unikać i jak się zachowywać, gdy wyrusza się odwiedzić groby bliskich? Płocka policja przedstawia najważniejsze zasady, którymi należy się kierować, by jak najbardziej utrudnić życie złodziejom.

Przed nami Święto Zmarłych, które wiąże się z odwiedzinami grobów najbliższych. Wiele osób będzie porządkowało groby, aby przygotować je na ten świąteczny dzień. Policjanci przypominają jednak, że w tym okresie złodzieje nie próżnują i wykorzystują każdą okazję do kradzieży, również na cmentarzu.

PowiązaneTematy

Aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, płoccy policjanci przypominają, że na cmentarz nie należy zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż jest to absolutnie potrzebne. Nie warto też zabierać ze sobą dokumentów, kluczy czy przedmiotów wartościowych, w reklamówkach lub otwartych dużych kieszeniach odzieży.

Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej, torebkę lub plecak należy mieć zawsze przed sobą i trzymać je w dłoni. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ofiarą kradzieży.Ostrożność należy zachować również podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. W miarę możliwości należy unikać ścisku i przygodnie poznanych osób (w tym przypadku dobrze jest stosować zasadę ograniczonego zaufania).

– Zachowanie powyższych zasad może uchronić przed przykrymi zdarzeniami, w wyniku których można stracić cenne przedmioty lub nawet pieniądze – podkreśla Krzysztof Piasek, rzecznik policji w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. hfxcbjuf says:

    zostać w domu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU