REKLAMA

Jak kochają zwierzęta? Sami zobaczcie!

REKLAMA

Widzieliście, jak kochają zwierzęta? Jak okazują sobie wsparcie, troskę, czułość? Macie okazję to zobaczyć i przy okazji wygrać nagrody w konkursie, który właśnie ogłosił Płocki Ogród Zoologiczny.

PowiązaneTematy

Nie tylko ludzie potrafią kochać. Zwierzęta również mogą odczuwać empatię, przywiązanie, troskę, a więc wszystkie składowe miłości. Na przykład wrony żyją w stałych związkach przez całe życie – łączą się w pary, mając dwa lata, a dożywają 70 lat. Jak okazują sobie uczucie? Samiec popisuje się przed samicą powietrznymi saltami i piruetami, a samica dba o swojego partnera, dając mu orzeszki i to obrane ze skorupki. A radzi z tym sobie, wrzucając orzech pod samochód. Słonie z kolei okazują ogromną empatię – jeśli jeden ze słoni jest zestresowany, jego towarzysze podchodzą do niego, dotykają i głaszczą trąbami. Małpy również przytulają się, głaszczą, a nawet dają sobie buziaki.

Biorąc to pod uwagę, płockie ZOO przygotowało konkurs fotograficzny pn. „Jak kochają zwierzęta”. Wbrew pozorom, niekoniecznie chodzi tu o dosłowne pokazanie miłości w tym najbardziej znanym nam akcie. – Zdjęcia mogą przedstawiać zarówno uczucia partnerskie, np. zaloty, akty miłosne jak również miłość rodzicielską czy braterską – mówi Magdalena Kowalkowska z Płockiego Ogrodu Zoologicznego.

Organizatorzy nie ograniczają wieku uczestników, jednak osoby niepełnoletnie mogą brać udział w konkursie wyłącznie za zgodą rodziców lub opiekunów, dostarczając odpowiednią deklarację. Praca nie może być wykonywana zbiorowo, a jeden uczestnik może przekazać maksymalnie 8 odbitek w formacie 20 cm x 30 cm, kolorowych lub czarno-białych. Zdjęcia muszą być przekazane zarówno w postaci wydrukowanej, jak i zapisu cyfrowego na płycie CD.

Prace trzeba podpisać na odwrocie – wpisać imię i nazwisko autora, telefon kontaktowy, ewentualnie tytuł i komentarz do zdjęcia. Prace można składać aż do 18 września br., więc czasu na wykonanie najlepszych zdjęć jest sporo. Zdjęcia na konkurs powinny być przesłane pocztą na adres: Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku, 09-402 Płock, ul. Norbertańska 2, lub składane osobiście w sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach: 8-15 z dopiskiem „Konkurs fotograficzny – Jak kochają zwierzęta”.O tym, które prace wygrają (przewidziano trzy nagrody główne i wyróżnienia, a Kino Helios przekazało bilety dla zwycięzców), zadecyduje jury powołane przez organizatora. Wybrane prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.zoo.plock.pl, na portalu społecznościowym facebook ZOO Płock oraz na wystawie pokonkursowej w płockim ZOO, a także na portalu PetroNews.pl i w gazecie PetroNews.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 25 września br. w płockim ZOO. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać osobiście w Promocji i Marketingu ZOO Płock, 09-402 Płock, ul. Norbertańska 2, pod nr tel.: (24) 366-05-18 lub wysyłając zapytanie na adres e-mail: magdalena.kowalkowska@zoo.plock.pl. Regulamin konkursu znajduje się na STRONIE.

PetroNews jest patronem medialnym konkursu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU