REKLAMA

Ile zarabiamy w Płocku i jak wypadamy w województwie?

REKLAMA

Według informacji opublikowanych na portalu plusHR.pl, w Warszawie zarabia się najwięcej. Pod lupę wzięto też Siedlce, Radom, Ostrołękę i Ciechanów i Płock. Na którym miejscu znalazły się nasze zarobki i kto najlepiej płaci?

To, że warszawiacy zarabiają najlepiej, chyba już nikogo nie dziwi. Większe miasto, lepsze perspektywy, więcej miejsc pracy, łatwiejsze zatrudnienie i szybsza droga rozwoju kariery… To fakt. Zarobki w największych miastach woj. mazowieckiego znacznie odbiegają od tych w stolicy, których mediana wynosiła 5.300 zł.

Płock jednak według plusHR.pl nie wypada tak źle. Mediana zarobków płocczan w 2016 roku wyniosła 3.700 zł. W Siedlcach, Ostrołęce i Ciechanowie średnia wyniosła 3.500 zł. Najgorzej wypadł Radom, z kwotą 3.250 zł.

Mediana Płac dla województwa mazowieckiego bez Warszawy, w 2016 r. wyniosła 3.500 zł. To dokładnie 1.800 zł mniej niż mediana zarobków w samej Warszawie. Z uwzględnieniem stolicy, mediana dla całego naszego województwa wyniosła 4.900 zł.Co ciekawe, w 2016 r. najwięcej w województwie mazowieckim (wykluczając Warszawę) zarabiały osoby w firmach, które są własnością prywatną. Ich mediana wynagrodzeń wyniosła 3.681 zł.

Wyższe zarobki miały osoby zatrudnione w firmach, które miały przewagę kapitału zagranicznego. Mediana ich zarobków sięgała  blisko o 1 tys. zł więcej niż w firmach z przewagą kapitału polskiego.

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Marta says:

  To też nie jest tak jak ci się wydaje, że ludzie nie mają dobrej kasy. Ja np zarabiam 1600 na rękę, ale koleżanka za podobne zadania, tylko ciekawszą nazwę stanowiska, w firmie gdzie tata jej i mezowi zalatwil prace dostaje 10x tyle. Tak. 16 tys plus raz do roku 13-ka. Średnio zarabiamy tyle, że każda z nas mogła by wszystko :) Wierzę w średnią wiedząc że 5 tys ludzi pracuje w Orlenie a średnia tam to 10 tys. I to oficjalnie. To pokazuje jaka średnia jest poza. 1000 zł.

 2. xdxdxd says:

  Skąd Wy kuźwa bierzecie te statystyki… Mediana ponad 3700 ? ŚMIESZNE BARDZO.
  Jak ktoś zarobi 2500 to jest dobrze, a tu widzę, że to jakieś minimum ;o Bardzo bym chciała wiedzieć gdzie tak ludzie zarabiają. Podajcie konkretnie gdzie i co , a nie jakieś ogólne dane wyssane z palca

  • marop says:

   No biorąc pod uwagę, że podają zarobki brutto to akurat ok 2500 do ręki wyjdzie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU