REKLAMA

Ile zarabiamy w Płocku i jak wypadamy w województwie?

REKLAMA

Według informacji opublikowanych na portalu plusHR.pl, w Warszawie zarabia się najwięcej. Pod lupę wzięto też Siedlce, Radom, Ostrołękę i Ciechanów i Płock. Na którym miejscu znalazły się nasze zarobki i kto najlepiej płaci?

To, że warszawiacy zarabiają najlepiej, chyba już nikogo nie dziwi. Większe miasto, lepsze perspektywy, więcej miejsc pracy, łatwiejsze zatrudnienie i szybsza droga rozwoju kariery… To fakt. Zarobki w największych miastach woj. mazowieckiego znacznie odbiegają od tych w stolicy, których mediana wynosiła 5.300 zł.

PowiązaneTematy

Płock jednak według plusHR.pl nie wypada tak źle. Mediana zarobków płocczan w 2016 roku wyniosła 3.700 zł. W Siedlcach, Ostrołęce i Ciechanowie średnia wyniosła 3.500 zł. Najgorzej wypadł Radom, z kwotą 3.250 zł.

Mediana Płac dla województwa mazowieckiego bez Warszawy, w 2016 r. wyniosła 3.500 zł. To dokładnie 1.800 zł mniej niż mediana zarobków w samej Warszawie. Z uwzględnieniem stolicy, mediana dla całego naszego województwa wyniosła 4.900 zł.

Co ciekawe, w 2016 r. najwięcej w województwie mazowieckim (wykluczając Warszawę) zarabiały osoby w firmach, które są własnością prywatną. Ich mediana wynagrodzeń wyniosła 3.681 zł.

Wyższe zarobki miały osoby zatrudnione w firmach, które miały przewagę kapitału zagranicznego. Mediana ich zarobków sięgała  blisko o 1 tys. zł więcej niż w firmach z przewagą kapitału polskiego.