REKLAMA

Ich córeczka urodziła się w… karetce pogotowia. „Byliśmy w szoku”

REKLAMA

Ta niesamowita historia przydarzyła się mieszkańcom powiatu płockiego, którzy jechali do szpitala. Żona pana Łukasza zaczęła rodzić. Już w Płocku kobietę przejęła karetka pogotowia, ale nie zdążyła dojechać do szpitala…

– Proszę o zamieszczenie największych podziękowań od Szczęśliwej Mamy i Taty dla karetki W 02-04 z Płocka za profesjonalizm i piękne wprowadzenie w nowe życie małej Leny, która przyszła na świat w karetce na skrzyżowaniu przy galerii Mazovia – napisał do nas pan Łukasz w czwartek, 16 lipca wieczorem.

Za sobą miał bardzo stresujący dzień. Wraz z żoną mieszkają w okolicach Bodzanowa. Rano ruszyli do płockiego szpitala, ponieważ rozpoczął się poród. Zazwyczaj akcja porodowa trwa kilka godzin, tym razem jednak sytuacja była wyjątkowo poważna. Istniało ryzyko, że kobieta urodzi w samochodzie, dlatego już w czasie drogi wezwano karetkę pogotowia.

Na wysokości osiedla Imielnica zespół ratownictwa medycznego przejął rodzącą i ruszył na sygnale do szpitala. Jednak mała Lenka nie zamierzała czekać i o godzinie 9.56 przyszła na świat na środkowym pasie ulicy Wyszogrodzkiej, przy galerii Mazovia.– Był to zespół ratowniczy z praktykantką na pokładzie. Wszyscy byliśmy w szoku, młodzi ratownicy, nawet kierowca karetki, brali czynny udział w porodzie. Ratownik powiedział mi, że w ciągu 15 lat stażu to pierwszy jego taki przypadek, zawsze zdążył dowieźć rodzącą do szpitala – opowiada nam szczęśliwy tata. – To super ekipa, która dała radę i to są cisi bohaterowie! – podkreśla.

Zdradzimy, że mała Lenka otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Rodzicom serdecznie gratulujemy!

Bohaterowie dnia codziennego, fot. pan Łukasz

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Ja też urodziłam się w karetce pogotowia :) Tylko,że 39 lat temu…

  2. Anonim says:

    Super załoga:-)

  3. John says:

    To się panu Łukaszowi powiększyła rodzina o Lenkę, ciocię i dwóch wujków. A mógł się i kuzyn trafić ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU