REKLAMA

Hotel, spa, kręgle, basen… Centrum kulturalne w skansenie już otwarte

REKLAMA

PowiązaneTematy

Tłumy gości przybyły na otwarcie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Sierpcu. Wstęp był wolny, pogoda piękna, a sam obiekt… imponujący.

10 października nastąpiła długo oczekiwana inauguracja obiektu, symbolizującego trzy żywioły: ogień, wodę i sacrum, a pełniącego trzy główne funkcje: hotelową, widowiskowo-konferencyjną oraz rekreacyjno-rozrywkową.

Trzy budynki nawiązują swoim kształtem do dawnych wiejskich stodół. Trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę imponująco, ale i – pomimo różnicy w wyglądzie – komponują się zarówno ze sobą, jak i z zewnętrzną okolicą. Każdy z budynków powstał z innego materiału – od jasnego drewna, przez cegłę w ciepłym beżowym kolorze, aż po ciemny łupek kamienny. Poszczególne obiekty zostały połączone zielonymi skarpami, tworząc piękną, klasyczną całość.

W centralnym budynku zlokalizowana jest restauracja, a z dużego holu przejdziemy do części hotelowo-basenowej i rekreacyjnej (kierując się w lewo) oraz do sali widowiskowej, która znajduje się w trzecim obiekcie. Hotel może przyjąć 150 gości, do których dyspozycji jest kompleks basenów, jacuzzi, sauna oraz łaźnia parowa. W piwnicy budynku znajduje się jeszcze dodatkowo kręgielnia, sala bilardowa oraz siłownia. Jak się dowiedzieliśmy, już w dniu otwarcia zarezerwowano noclegi, a z całej Polski płyną zapytania ofertowe, dotyczące organizacji szkoleń.

Bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, możemy przejść do trzeciego budynku, w którym znajduje się sala widowiskowa z widownią na niemal 300 osób. W tym miejscu zaplanowano organizację koncertów czy innych wydarzeń kulturalnych.– Centrum robi ogromne wrażenie – przyznał były premier Waldemar Pawlak, którego spotkaliśmy wśród gości. – Teraz trzeba tylko zadbać jeszcze o promocję, o to, żeby jak najszybciej dotrzeć do osób spoza Sierpca – dodał.

Podobną opinię usłyszeliśmy zresztą od większości osób. – Niesamowity obiekt, pięknie wygląda zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – przyznała jedna z mieszkanek Sierpca, która skorzystała z bezpłatnego wejścia na teren nowej inwestycji w dniu otwarcia. Niektórzy dopytywali o to, kiedy można zarezerwować pokoje albo gdzie znajduje się siłownia i jak jest wyposażona. Dobrą wiadomością jest plan utworzenia w przyszłym roku dobrego dojazdu do skansenu. Aktualnie droga pozostawia sporo do życzenia.

Sama uroczystość otwarcia Centrum była zaplanowana równie szczegółowo, jak sam obiekt. Na scenie amfiteatru występowały zespoły ludowe: Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej, Zespół Tańca Ludowego „Zawidzanie” oraz Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”. Klimatycznie zaśpiewał też płocczanin Rafał Majewski, a na finał uroczystości przewidziano koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Jacka Pawełczaka z gwiazdami wieczoru: Bogdanem Kierejszą – skrzypce, Dariuszem Świnogą – akordeon, Alicją Węgorzewską – śpiew i Rafałem Majewskim – śpiew. Wydarzenie poprowadzili dziennikarka Joanna Racewicz oraz Marcin Cejrowski.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Ka Stelma says:

  Witam, czy obiekt posiada jakąkolwiek własną stronę internetową? Szukam i szukam , a nie potrafię znaleźć strony tego obiektu,ani kontaktu, ani numeru telefonu aby zarezerwować tam pobyt? Info w TVP o otwarciu było, ale jako gość nie mam szansy tam trafić. Trafiłam za to do Was …

  Pozdrawiam,

 2. Marzena says:

  inwestycja faktycznie robi wrażenie na 1-szy rzut oka,
  budynki wygladają stylowo a w srodku sa nowoczesne.
  Budza jednak zastrzeżenia następujace fakty:
  – czemu inwestycja została hucznie otwarta własnie teraz, przed wyborami (polityków było tam wiecej niz zwiedzających)?
  choć wiadomo ze jeszcze nie jest gotowa na przyjmowanie gosci, czyli zostanie
  zamknięta na kilka tygodni. Gdyby było inaczej kazdy zwiedzający dostałby do reki folder reklamowy z cennikiem.
  – kiedy zwróca się te ogromne koszty poniesione na wybudowanie budynków,
  które będa zapewne wykorzystywane tylko kilka razy w roku?
  Wiadomo przeciez ze takich obiektów jest teraz w kraju cała masa.
  – jakiego koloru legitymację trzeba miec aby tam pracowac?
  – jak mozna dopusic do inwestowania kilkadziesiat milionów złotych,
  w ciągu kilku lat w nowoczesne centrum wypoczynku dla ekskluzywnych klientów i nie zadbac o wykonanie 1km asfaltowej drogi dojazdowej?
  Pytan jest wiecej, ale po cóż je zadawac, gdy nawet te pozostaną bez odpowiedzi…

  • PlockCafe says:

   Pani Marzeno, byłem na otwarciu i miałem okazję porozmawiać o sprawach, o które Pani pyta, a które nie są zawarte w artykule.
   – odnośnie pytania o datę otwarcia – obiekt został otwarty teraz, ponieważ został ukończony. Czymś niezrozumiałym byłoby przekładanie otwarcia ze względu na to, że są czy nie ma wyborów.
   Nie zostanie zamknięty na kilka tygodni, ponieważ na cały miesiąc jest już wynajęty.
   – odnośnie pytania kiedy zwrócą się koszty. Przy takim obłożeniu i zainteresowaniu jakie można zaobserwować – zwrócą się zapewne relatywnie szybko. To jest jednak problem inwestora.
   – Odnośnie koloru legitymacji. Myślę, że wystarczy nie posiadać żółtych papierów, ale nie szukam ani nie szukałem pracy w obiekcie. Pani szuka? Zapraszamy na praca.petronews.pl
   – Odnośnie drogi. Bardzo trafne pytanie i zadaliśmy je jako pierwsze. Odpowiedź brzmi – droga będzie w przyszłym roku – pozostaje więc tylko się cieszyć.

   Nie zostawiamy pytań i wątpliwości bez odzewu – mam nadzieję Pani Marzeno, że pomogłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU