REKLAMA

Hodował konopie indyjskie w domu. Płocczanin zatrzymany

REKLAMA

Na jednym z płockich osiedli mieszkaniec domku jednorodzinnego założył plantację konopi. Policjanci zabezpieczyli łącznie około 2,5 kg narkotyków oraz sprzęt o wartości około 20 tys. zł.

4 kwietnia policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili mężczyznę, który – według ich wiedzy – mógł posiadać narkotyki. Mężczyzną tym był 32-letni mieszkaniec Płocka.

– Podczas kontroli płocczanina okazało się, że ma on przy sobie torebkę z zawartością suszu roślinnego – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Wobec powyższego, funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. W wyniku przeszukania, w jednym z pomieszczeń domu, w którym zamieszkuje mężczyzna, została ujawniona plantacja konopi indyjskich – wyjaśnia rzecznik.

Jak się okazało, plantacja była wyposażona w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin, m.in. wentylatory, specjalne lampy led oraz nawozy itp. Jak szacują policjanci, wartość sprzętu zainstalowanego na plantacji to około 20 tys. zł. Podczas przeszukania, na plantacji rosło 75 krzewów konopi, a około kilograma było już spakowane w formie suszu roślinnego. Zarówno sadzonki, jak i susz zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC.– Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki w ilości około 2,5 kilograma, których wartość wstępnie została określona na około 75 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj zostanie przesłuchany – informuje rzecznik płockiej policji.

W ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę konopi indyjskich w znacznej ilości przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU