Halowe Mistrzostwa Polski Frisbee w Płocku!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To najważniejsza impreza sezonu halowego w Polsce. Zawody odbędą się pod balonem pneumatycznym przy stadionie im. Kazimierza Górskiego. 

Będzie to pierwszy tej rangi turniej rozgrywany w Płocku, choć w naszym mieście rozgrywane są już inne zawody tej dyscypliny. Wielu z was pewnie zastanawia się o co chodzi z tym frisbee? Spieszymy z tłumaczeniem :)

Frisbee MistrzostwaW grze biorą udział 2 siedmioosobowe drużyny na boisku o wymiarach 100×37 metrów (w przypadku odmiany halowej pięcioosobowej, boisko też jest mniejsze). Na obu końcach wyznaczone są strefy punktowe, tzw. zony. Po złapaniu dysku w tym miejscu drużyna punktuje. Nie jest to jednak wcale takie proste, gdyż zawodnik dzierżący frisbee… nie może się ruszać! Należy podać dysk do kolegi z zespołu, dotykając podłoża przynajmniej jedną nogą. Jeśli podczas podania dojdzie do przejęcia, atak rozpoczyna drużyna przeciwna. Każde dotknięcie zawodnika jest traktowane jako faul.

Ciekawostką jest fakt, że na boisku nie ma sędziów. Zawodnicy muszą się zatem dogadywać między sobą. Gra fair play jest bardzo ważną częścią gry. Na koniec każdych zawodów, oprócz nagrodzenia zwycięzców, przyznawana jest również nagroda Spirit of The Game dla drużyny prezentującej najlepszego ducha gry.

Płocki turniej będzie rozgrywany w kategorii mix, co oznacza, że drużyny będą składały się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn. W Płocku wystąpią gospodarze, czyli Flyons Płock oraz 15 najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych w eliminacjach.

Grupa A:
Grandmaster Flash (Warszawa), 4hands (Warszawa), Furious Goats (Poznań), Cypher (Warszawa).

Grupa B:
muJAHedini dysku (Warszawa), KWR Knury (Kamieniec Wrocławski), KS AZS AWF Flow Wrocław White, BC Kosmodysk (Warszawa).

Grupa C:
Spirit on Lemon (Sosnowiec), Ultimatum (Gdańsk), Flyons Płock, KS AZS AWF Flow Wrocław Black

Grupa D:
muJAHedini dysku II (Warszawa), Uwaga Pies (Poznań), Zawierucha (Warszawa), Nine Hills (Chełmno)

Turniej odbędzie się w dniach 27-28 lutego. PetroNews jest patronem medialnym zawodów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji