REKLAMA

Gdzie powstaną „Strażacy”? Wiemy, ale nie powiemy…

REKLAMA

Jakiś czas temu mieszkańców Płocka ożywiła informacja o tym, że w naszym mieście powstanie serial. Potem było już tylko ciekawiej. 

Płoccy radni nie wyrazili zgody na dofinansowanie tego projektu. Ten krok ze strony miasta nie zaważył jednak na tym, czy serial powstanie. Serial „Strażacy” miał być realizowany przez spółkę Baltmedia i na pierwszej konferencji prasowej, zorganizowanej w tej sprawie, przedstawiano projekt jako zatwierdzony przez Telewizję Polską. Miasto miało mieć w nim swój udział, wpłacając ponad milion złotych. Kiedy wyszło na jaw, że TVP rozpatruje jeszcze inne produkcje i wcale nie jest pewne, czy „Strażacy” powstaną, radni nie zgodzili się na przekazanie środków z budżetu miasta. W obronie projektu zmobilizowali się mieszkańcy, którzy zebrali nawet wymaganą ilość podpisów pod inicjatywą obywatelską, prezydent jednak nie zdecydował się przekazać projektu uchwały pod ponowne głosowanie rady miasta.

PowiązaneTematy

Zwolennicy powstania serialu nie stracili jednak nadziei – otrzymali informację o tym, że serial jednak powstanie, podano nawet kto wcieli się w rolę głównych bohaterów.

W związku z informacją od producentów sprzed dwóch tygodni, że decyzja w sprawie serialu zostanie podjęta, próbowaliśmy dowiedzieć się o szczegóły. Niestety, przedstawiciele spółki nie chcą ujawnić żadnych informacji, chociaż potwierdzają, że decyzje zapadły. – W tej chwili zamieszanie mogłoby zaszkodzić realizacji „Strażaków” – tłumaczyła nam Katarzyna Anczarska, producentka serialu. Udało nam się jedynie potwierdzić, że plan filmowy zlokalizowany będzie w jednym z miast województwa mazowieckiego.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że producenci ujawnią szczegóły nieco wcześniej niż po rozpoczęciu emisji filmu.