REKLAMA

Gdzie jest i kiedy przyjedzie autobus? Sprawdzisz to teraz w komórce

REKLAMA

Stoisz na przystanku autobusowym i zastanawiasz się, gdzie jest twój autobus? Chcesz dowiedzieć się, jaki będzie rzeczywisty czas przyjazdu? Teraz nie będzie z tym problemu. Płocka Komunikacja Miejska wprowadza udogodnienie dla pasażerów, korzystających ze smartfonów z systemem Android – aplikację mobilną myBus online.

Aplikacja myBus to nic innego, jak przekazywanie danych w czasie rzeczywistym nt. pozycji autobusów. Aplikacja oblicza czas, potrzebny autobusowi na dojazd do przystanku. System zawiera także pełne, planowe rozkłady jazdy i listę przystanków. Umożliwia też wykrycie autobusów i przystanków w pobliżu. Wszystko to dzięki możliwości śledzenia pojazdów przez system GPS.

PowiązaneTematy

Dzięki temu udogodnieniu, uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się autobusu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy też przyspieszenia kursów. Istnieje też możliwość używania go w trybie offline. Można wtedy skorzystać z pobranych już wcześniej rozkładów jazdy bez łączenia się z internetem. Program działa już w kilkunastu miastach w Polsce.

Aplikacja dostępna jest na smartfony z systemem Android. Szczegółowa instrukcja obsługi oraz link do pobrania znajduje się na TUTAJ.

Aktualną pozycję autobusów można też sprawdzić na stronie internetowej www.rozklad.kmplock.eu. Po wyborze odpowiedniego przystanku pojawia się tablica z najbliższymi odjazdami wszystkich autobusów w czasie rzeczywistym, po uwzględnieniu przyspieszeń (zaznaczone kolorem czerwonym na mapie) lub opóźnień (zaznaczone kolorem zielonym). Ponadto, rozkład jazdy posiada wyszukiwarkę połączeń, dzięki której możliwe będzie zaplanowanie swojej podróży.