REKLAMA

To już pewne – Memoriał Wagnera odbędzie się w Płocku

REKLAMA

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski i prezes Fundacji Wagnera podpisali w czwartek umowę, zgodnie z którą w dniach 6-8 września w Płocku odbędzie się Memoriał Huberta Wagnera. Do Orlen Areny przyjadą największe siatkarskie gwiazdy z Polski, Niemiec, Rosji i Holandii.

Dziś, w czwartek 11 kwietnia, w Warszawie Andrzej Nowakowski i prezes Fundacji Huberta Wagnera, Jerzy Mróz, podpisali porozumienie dotyczące organizacji zawodów w naszym mieście. Impreza po raz pierwszy zostanie zorganizowana na Mazowszu. Czemu wybrano Płock? Pomysłodawca Memoriału stwierdził, że to idealne miejsce na organizację tego siatkarskiego święta. Według niego mamy świetną halę, kibiców i piękne miasto. Komplementów nie szczędzili także obecni podczas konferencji prasowej Andrea Anastasi, selekcjoner reprezentacji Polski i Włodzimierz Sadalski, były reprezentant, grający kiedyś w drużynie Wagnera. Płocka hala stanie się więc areną meczów najlepszych siatkarzy Europy.

PowiązaneTematy

Memoriał Huberta Wagnera to ostatni sprawdzian umiejętności Polskiej drużyny przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się zaledwie dwa tygodnie później w Polsce i Danii. Test w płockiej Orlen Arenie będzie bardzo ważny. Podopieczni Andrea Anastasiego zmierzą się bowiem z klasowymi drużynami – m.in. z Mistrzami Olimpijskimi, Rosjanami. Te prestiżowe zawody cieszą się olbrzymią popularnością wśród kibiców. Impreza transmitowana jest przez telewizje z całego świata. Mecz Polska – Rosja, który odbył się w ubiegłorocznej edycji Memoriału – oglądało ponad 4,5 miliona widzów.

Ile będą kosztować bilety? Organizatorzy mówią, że za wcześnie na szczegóły, lecz ceny karnetów powinny być podobne do tych z poprzednich edycji zawodów (a więc, w zależności od miejsc, od 30 do 110 złotych).