REKLAMA

Gdzie była pierwsza bitumiczna droga w Płocku? Dowiecie się podczas nietypowej wystawy

REKLAMA

Już dzisiaj o godzinie 17, podczas pikniku, płocczanie będą mieli okazję obejrzeć nietypową i bardzo pouczającą wystawę, która została przygotowana w 60. rocznicę wybudowania pewnej drogi…

Zapewne niewiele osób wie, że w tym roku obchodzimy 60. rocznicę uroczystego otwarcia drogi na odcinku Radziwie-Duninów. Z tej okazji w piątek, 31 sierpnia od godz. 17 na Placu Leonida Teligi w Płocku (osiedle Radziwie) będzie można obejrzeć wystawę, przygotowaną przez Towarzystwo Techniczne w Płocku, według koncepcji i scenariusza Piotra Gryszpanowicza (również autora tekstu) oraz Wojciecha Celmera. Za projekt plastyczny i opracowanie graficzne odpowiadała Magdalena Gałat. Mecenasem wystawy jest radny Tomasz Kominek.

Wystawa składa się z materiałów ikonograficznych ze zbiorów Wojciecha Celmera i Piotra Gryszpanowicza, okraszonych ciekawostkami, przypominającymi historię tworzenia sieci drogowej w Polsce w okresie między- i powojennym.

Fot. ze zbiorów Piotra Gryszpanowicza i Wojciecha Celmera

Jako ciekawostkę i zachętę do zapoznania się z wystawą przytoczymy fragment jej opisu:

„Przystąpiono do budowy nowych dróg lokalnych, w miejsce istniejących malowniczych, ale trudno przejezdnych, nieprofilowanych dróg gruntowych, wykorzystując do tego celu materiały miejscowe oraz pochodzące z demobilu samochody ciężarowe i maszyny do robót ziemnych, nawierzchniowych i mostowych. (…) Nastąpił dynamiczny, wszechstronny rozwój wyżej wymienionych jednostek. (…) Jedną z dróg zbudowaną w tym okresie była droga łącząca Płock z Włocławkiem”.Przypomnijmy, że wystawa odbędzie się podczas pikniku, na który zapraszają wiceprezydent Płocka Piotr Dyśkiewicz oraz radni Rady Miasta Płocka: Małgorzata Struzik, Tomasz Kominek, Michał Twardy i Michał Sosnowski.

Radziwie zaprasza na zakończenie wakacji

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU