Gaz w szkole. Ewakuowano uczniów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sześciu uczniów trafiło do szpitala, a ponad 40 osób uskarżało się na dolegliwości. Łącznie ewakuowano 330 osób ze szkoły, w której rozpylono gaz pieprzowy.

2 października sześciu uczniów trafiło do szpitala po rozpyleniu gazu pieprzowego w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym (powiat sierpecki). Ewakuowano ponad 300 osób. Zatrzymano 17-latka, który przyznał się do rozpylenia gazu.

Jak poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu Krzysztof Kosiorek, do rozpylenia gazu pieprzowego doszło na pierwszym piętrze budynku. Później gaz rozprzestrzenił się na korytarzu.

– Sześć osób zostało przewiezionych do szpitala, są to osoby w wieku od 14 do 18 lat. Gaz rozpylił 17-latek, uczeń gimnazjum, który otrzymał pojemnik szkodliwej substancji od swojego 15-letniego kolegi – poinformował Krzysztof Kosiorek.

Innym ewakuowanym straż pożarna oraz załoga karetek pomagała na miejscu. Poszkodowane zostały 44 osoby, w tym 41 dzieci.

– Na miejscu trwają czynności wyjaśniające, skąd 15-latek mógł mieć dostęp do gazu pieprzowego, a 17-latek otrzymał zarzuty. Swoim czynem naraził życie i zdrowie innych osób –  tłumaczył rzecznik policji w Sierpcu.

Budynek szkoły został sprawdzony przez strażaków i wywietrzony ze szkodliwej substancji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji