Frisbee latało pod balonem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W ostatni weekend lutego Płock gościł u siebie Halowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. Nasze miasto reprezentowała młoda, ale niezwykle ambitna drużyna Flyons Płock.

Ultimate Frisbee to gra zespołowa łącząca w sobie elementy piłki ręcznej, nożnej, koszykówki i rugby. Gra się w nią 175 gramowym, plastikowym dyskiem.

Przez dwa dni, 27 i 28 lutego pod balonem pneumatycznym przy stadionie Wisły Płock zawodnicy rzucali do siebie frisbee, skakali, nieomal latali w powietrzu, by z poświęceniem zdobywać punkty dla swoich drużyn. Warto dodać, że zawody rozgrywane były w formule Mix – na boisku znajdują się jednocześnie i kobiety i mężczyźni.

Łącznie w turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyn z kraju, w tym między innymi z Warszawy, Poznania, Trójmiasta czy Sosnowca. Wśród nich znaleźli się również zeszłoroczni klubowi mistrze Europy, drużyna Grandmaster Flash.

Spotkania rozpoczęły się w sobotę, 27 lutego o godzinie 9 – każde trwało po 30 minut lub do momentu zdobycia 25 punktów przez jedną z drużyn. W niedzielę natomiast odbyła się faza pucharowa.

Płocka drużyna grała w grupie C, razem z Ultimatum Gdańsk, Spirit of Lemon Sosnowiec i AZS AWF Flow Wrocław Black. Niestety, Flyonsi tym razem nie polecieli za daleko, ostatecznie plasując się na ostatniej, 16. pozycji. Złoty medal zdobyła drużyna Grandmaster Flash, srebro – Cypher, a brąz – AZS AWF Flow White.

Pełne wyniki są dostępne na STRONIE. PetroNews był patronem medialnym turnieju.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji