Fotograficzny Nowy Rok w ZOO [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Jeżeli coś odbywa się po raz czwarty, to chyba można już mówić o tradycji. W samo południe członkowie i sympatycy Płockiej Grupy Fotograficznej przywitali Nowy Rok właśnie zgodnie ze swym ugruntowanym już zwyczajem, czyli plenerem w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, prawdopodobnie pierwszym na świecie A.D. 2015.

Mimo lekko kapryśnej aury, wszystkim dopisywały humory. Karnawałowe przebrania były jak najbardziej obowiązujące, tym razem trofeum za najbardziej oryginalną kreację przypadło Arkowi Pytlasowi, który w Nowym Roku patrzy na świat przez różowe okulary. Gratulujemy nagrody i optymizmu.

PowiązaneTematy

Dzięki uprzejmości pracowników płockiego Zoo, w sesji fotograficznej wzięły udział niekwestionowane gwiazdy modelingu – słonie, foki, zebry, lwy, pandy, osły i wiele innych zwierząt. Zupełnie nie zmęczone trudami karnawałowej nocy, chętnie i profesjonalnie pozowały do zdjęć.

Kolejne  niespodzianki czekały na fotografów w pawilonie dydaktycznym, gdzie mogli oni nie tylko podziwiać okazy unikalnych płazów i gadów, ale również zaprzyjaźnić się bardzo bezpośrednio, wręcz na własnej skórze z pytonem, kameleonem , czy też ogromnym patyczakiem.

Później dowiedzieliśmy się trochę o planach rozbudowy pawilonu, który wkrótce zostanie wzbogacony o  nowoczesne zbiorniki akwarystyczne, w których obok fauny i flory rzeki Wisły, Morza Bałtyckiego, Ameryki Południowej, Azji zagoszczą również rekiny.

Na koniec pieczone w żarze ogniska kiełbaski smakowały wyśmienicie, strzeliły szampany (bezalkoholowe) oraz migawki aparatów i posypały się noworoczne życzenia.

Wygląda na to, że w Nowym Roku zarówno tematów, jak i chęci do fotografowania  z pewnością nie zabraknie.