REKLAMA

Flyons Płock zdobywają doświadczenie

REKLAMA

PowiązaneTematy

W miniony weekend we Wrocławiu odbył się największy indoorowy turniej Ultimate Frisbee w Polsce. W Halowych Mistrzostwach Polski wzięło udział aż 25 drużyn, czyli ponad 300 zawodników! Dzięki pomocy finansowej płockich firm, udział w tych zawodach wzięła również płocka sekcja Ultimate Frisbee MZOS Flyons. W związku z krótkim stażem i małym doświadczeniem płocczan, walczyli oni w II dywizji, czyli o miejsca 17-25.

Flyons w składzie: Michał Zalewski, Tomasz Gorczyca, Maciej Dądalski, Wojciech Kalbarczyk, Małgorzata Dalidonis, Eryk Dzierzkowski, Aleksandra Piankowska, Andrzej Skorupski, Konrad Skiba, Kamil Wawrzyńcak, Ewa Górecka i Marta Chrobocińska w ciągu dwóch dni łącznie rozegrali 8 spotkań, z czego w 3 odnieśli zwycięstwo.
Sobotnie rozgrywki grupowe to spotkania z ekipami Cutovice i Freezebeat (jak ostatecznie się okazało 1. i 2. miejsce w II dywizji) oraz z drugą drużyną gospodarzy turnieju Flow 2 AZS AWF Wrocław. Dwa pierwsze spotkania to porażki Latających Lwów, jednak z meczu na mecz widać było coraz pewniejszą i spokojniejszą grę, co zaowocowało w meczu z gospodarzami. Po bardzo zaciętym i wyrównanym spotkaniu, w końcu to Flyonsi schodzili z boiska z tarczą. Dzięki temu zwycięstwu, płocczanie zajęli 3. miejsce w swojej grupie, co pozwoliło im zagrać mecz barażowy o awans do rozgrywek o miejsca 1-4. Niestety, drużyna Albatros Szczecin okazała się zbyt mocnym i dużo bardziej doświadczonym rywalem, przez co płockie Lwy musiały uznać ich wyższość.
Niedziela była dla Flyonsów rozgrywkami o miejsca 5-9. Nie da się ukryć, że płocczanie zaczęli ten dzień o wiele lepiej, mecze z Chudymi Dyskami z Warszawy oraz juniorską drużyną gospodarzy Flow Juniors zakończył się pewnymi zwycięstwami Lwów. Następnie przyszedł czas na ponowny mecz z ekipą Flow 2. W środowisku Ultimate krąży klątwa, mówiąca o tym, że nie da się wygrać z jedną drużyną dwa razy podczas jednego turnieju i, niestety, w przypadku płocczan ta się potwierdziła. Ostatnim meczem dla Flyonsów podczas Halowych Mistrzostw Polski był pojedynek z Ultimatum z Gdańska. Tak jak spodziewali się sami zawodnicy, był to najbardziej emocjonujący i zacięty pojedynek. Walka punkt za punkt do ostatniej sekundy spowodowała, że o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka o złoty punkt. Niestety, ten zdobyli rywale płocczan, jednocześnie spychając Flyonsów na 7. miejsce II dywizji.
– Na HMP jechaliśmy z jednym głównym założeniem: dobrej zabawy i pokazania się z jak najlepszej strony. Aktualnie dla tak młodej drużyny jak nasza, każdy mecz – bez znaczenia czy wygrany czy też przegrany, jest okazją do zdobycia cennego doświadczenia. Na każdym kroku od innych drużyn dostajemy pozytywne oceny naszej gry i organizacji, dlatego też uważam, że potrzebujemy jeszcze około roku treningów, abyśmy mogli powalczyć już o nieco wyższe cele – mówi współzałożyciel Flyons Płock, Kamil Wawrzyńcak.
Wyniki Flyons Płock na Halowych Mistrzostwach Polski we Wrocławiu:
7:20 vs Cutovice,
11:17 vs Freezebeatz,
15:13 vs Flow 2 AZS AWF,
13:21 vs Albatros,
25:7 vs Chude Dyski,
20:10 vs Flow Junior,
14:21 vs Flow 2,
11:12 vs Ultimatum.