Finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

REKLAMA

W piątek, 4 kwietnia, w Starej Białej odbył się finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Dla dzieciaków z płockiego powiatu był to dzień zmagań z przepisami ruchu drogowego, podczas którego musieli zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze. 

Finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, którego głównym organizatorem i fundatorem nagród był Samorząd Województwa Mazowieckiego, odbył się w Zespole Szkół w Starej Białej. Do współpracy w organizacji zostały zaproszone: Starostwo Powiatowe w Płocku, Samorząd Gminy Stara Biała, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Komenda Miejska Policji w Płocku.

PowiązaneTematy

W finale wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu płockiego, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach odbywających się w poszczególnych placówkach. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza to część teoretyczna – uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Drugą zaś było sprawdzenie praktycznych umiejętności jazdy na rowerze. Uczestnicy musieli pokonać tor przeszkód, pod okiem przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i funkcjonariuszy policji.

Poza konkurencjami konkursowymi podczas zabawy odbyły się prelekcje. Policjanci z Płocka pouczali młodzież na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy mogli również sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze jazdy na motorowerze.

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni cennymi nagrodami, a wszyscy uczestnicy – niezależnie od wyniku – otrzymali zestaw rowerzysty składający się z  kasku, lampek do roweru, kamizelki odblaskowej i smyczy z elementami odblaskowymi.