Festiwal Średniowieczny powraca!

REKLAMA

Już 23 lipca w Płocku ponownie zagości Festiwal Średniowieczny. Jest to impreza cykliczna, która każdego roku gromadzi rzeszę miłośników historii i nie tylko, bo również tych, którzy dopiero chcą poznać bieg średniowiecznych wydarzeń. Za trzy tygodnie będzie to możliwe. Szykuje się moc wyjątkowych atrakcji dla całych rodzin!

Festiwal ŚredniowiecznyFestiwal organizowany jest przez Fundację Młody Płock, przy wsparciu Urzędu Miasta, odbędzie się podczas Dni Historii Płocka. Organizatorzy Festiwalu Średniowiecznego specjalizują się w odtwarzaniu czasów wczesnośredniowiecznych Słowian z terenów Polski, głównie z ziem mazowieckich. Ożywiają dzięki temu pamięć o wiernych przodkach, którzy na Tumskim Wzgórzu najpierw czcili starożytnych bogów, a później wznieśli pierwszą na Mazowszu chrześcijańską rotundę.

PowiązaneTematy

Program tegorocznego festiwalu będzie jeszcze bardziej urozmaicony. Znajdziemy w nim chociażby pokazy walki średniowiecznej z udziałem rekonstruktorów, kramy i warsztaty, interaktywne stoiska, pokazujące rzemiosło i rękodzieło, występy muzycznych zespołów folklorystycznych oraz gry, zabawy i konkursy. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, więc uczestnicy z całej gamy propozycji na pewno wybiorą to, co najbardziej będzie ich interesowało.

Festiwal Średniowieczny jest wydarzeniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę. To przeniesienie się w czasie daje możliwość bliskiego spotkania z przeszłością. W Płocku będzie to możliwe!

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.