REKLAMA

Etniczno-jazzowe klimaty na żywo nieopodal Płocka

REKLAMA

Już na początku sierpnia w ośrodku La Playa nad Jeziorem Białym, między Płockiem a Gostyninem, odbędzie się koncert MILO Ensemble Live. Wystąpi wybitny polski multiinstrumentalista Dimitrios Kourtis.

9 sierpnia o godzinie 20 w La Playa nad Jeziorem Białym będzie można wybrać się w muzyczną podróż po kontynentach i stylach z Milo Kurtisem oraz formacją MILO Ensemble.

Dimitrios Kourtis, to polski multiinstrumentalista, grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych, pochodzących z różnych stron świata. Muzyk od pięćdziesięciu lat jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiej sceny niezależnej, związanej z muzyką improwizowaną, world music i free jazzem.

Milo Kurtis jest potomkiem antystalinowskich uchodźców z Grecji, deklarujący swoją tożsamość jako polski Grek, duchowo związany z szeroko pojętą kulturą mediteranejską. Jest współzałożycielem kultowych formacji muzycznych – Maanam, Osjan, Grupa w Składzie, grał też w pierwszych składach takich grup jak Voo Voo, Izrael czy Deuter.

Artysta jest również liderem i twórcą formacji MILO Ensemble, grającej jazz-world fusion. MILO Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzycy grają na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby a ich utwory zawierają w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu.Rezerwacje oraz sprzedaż biletów na koncert pod numerem tel. 669 560 055. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie facebookowej wydarzenia.

Czas: 9 sierpnia, godz. 20.00

Miejsce: La Playa Beach Bar, 09-504 Gostynin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU