Elektroniczne bilety w ZOO? Już są

REKLAMA

Od jutra w płockim ogrodzie zoologicznym będą dostępne biletomaty. Ma to wpłynąć na ograniczenie kolejek do kas, które w czasie majówki czy Dnia Dziecka potrafiły sięgać nawet al. Kilińskiego.

Uroczysta inauguracja dwóch biletomatów odbędzie się jutro o godzinie 10, kiedy to prezydent Płocka kupi pierwszy bilet z tego urządzenia.

PowiązaneTematy

Automaty zostały ustawione tuż za bramą wejściową Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Można w nich kupić bilety za gotówkę, zarówno monety, jak i banknoty, oraz płacąc kartą płatniczą – zbliżeniowo lub na PIN.

Dostawca sprzętu musiał zagwarantować, że biletomaty mogą funkcjonować zewnątrz, w każdych warunkach pogodowych. – Są wandaloodporne oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – tłumaczy Hubert Woźniak z Zespołu ds. Medialnych ratusza. – Kupujący mają do wyboru sześć języków: polski, angielski, niemiecki, francuski, rosyjski i czeski – uzupełnia.

Według wyliczeń, płockie ZOO odwiedza ponad 240 tys. osób rocznie. Maszyny do zakupu biletów powinny wydatnie pomóc w odciążeniu kas. Tym bardziej, że uruchomiono również internetową sprzedaż biletów do ZOO. – Zakupów można dokonywać poprzez stronę www.zoo.plock.pl – wyjaśnia Hubert Woźniak. – Bilety jednorazowe ważne są 30 dni od daty zakupu – dodaje.

Zakupione przez Internet lub w automatach bilety będą weryfikowane bezpośrednio przez pracowników ochrony za pomocą palmtopów, którymi skanowane są kody kreskowe umieszczone na biletach.