REKLAMA

Edyta Geppert zaśpiewa w Sannikach!

REKLAMA

W najbliższą niedzielę (28 sierpnia) Sanniki k. Płocka świętować będą 35-lecie swoich koncertów muzycznych oraz jubileusz sannickiego koła Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. Galę uwieczni występ Edyty Geppert – wokalistki, która od lat podbija serca publiczności swoim głosem i emocjami, płynącymi prosto z serca.

fot. Andrzej Świetlik
fot. Andrzej Świetlik

Edyta Geppert już od ponad 30 lat tworzy swój własny świat teatru piosenek. Wbrew popularnej modzie, nigdy nie lubiła, kiedy nazywano ją wokalistką. Zawsze śpiewała o tym, co sercu bliskie i drogie. Jej koncerty nie są tylko wydarzeniami muzycznymi, ale to też prawdziwe sztuki teatralne, połączone z nadzwyczajną interpretacją tekstu. Niezmienna od lat… Czarny strój, bez dodatków, gadżetów, wyprostowana postawa i emocje, które słychać w każdym muzycznym dźwięku. Tak, to właśnie Edyta Geppert. Czasy się zmieniają, a ona wciąż pozostaje wierna swoim ideałom. Nie potrzebuje do tego blasku fleszy, nie wzbudza sensacji, broni się talentem, który od lat uwielbiają jej słuchacze. Skromna, szczera, pełna uczuć, które przekazuje publiczności na każdym koncercie.

W życiu przeszła wiele, nie zawsze los był dla niej łaskawy. Przyszedł nawet moment, kiedy „wyłączyła” się z życia estradowego po to, aby pobyć sama ze sobą i zrozumieć sens tego, co robi. Wróciła… I nadal jest niekwestionowaną damą polskiej piosenki. Każdy utwór, który śpiewa jest pełen emocji, prawdy, tak jakby to ją dosięgnęły doświadczenia, będące jego podstawą. Tej tajemnicy nikt dotąd nie odkrył, ale pewne jest jedno, że to artystka, która zasługuje na miano indywidualnej i niezapomnianej.Teksty pisali dla niej najlepsi, w tym: Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Jonasz Kofta, Jacek Cygan czy też Agnieszka Osiecka. Muzykę chociażby Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski oraz Andrzej Rybiński. To byli najlepsi z najlepszych! Wtedy, aby piosenka mogła stać się przebojem, potrzeba było naprawdę wiele trudu. Dziś czasy się zmieniły i łatwo jest zaistnieć, choć tylko na chwilę… Sukces Edyty Geppert z pewnością tkwi w tym, że jest ona wierna swoim ideałom, a nie modzie, za którą trzeba podążać. Dzięki temu istnieje na scenie muzycznej od ponad 30 lat!

Występ artystki w Sannikach odbędzie się w muszli koncertowej zespołu Pałacowo-Parkowego. Na jego terenie zostanie również otwarta wystawa, poświęcona 35-leciu koncertów w Sannikach. Edyta Geppert wystąpi z recitalem piosenek, do którego scenariusz napisał i wyreżyserował Piotr Lorentz. Usłyszeć będzie można największe przeboje artystki w tym: Jaka róża taki cierń”, „Och życie kocham Cię nad życie”, „Nadzieja”, „Gdy mówię nie” czy też „Hej, człowieku chodź”. Piosenkarce towarzyszyć będą muzycy Piotr Matuszak oraz Jerzy Szarecki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU