REKLAMA

Dziewczyna, która potrafi się bić, jest z Płocka

REKLAMA

Złoty medal wywalczyła na Mistrzostwach Polski formuły low kick w Bełchatowie płocczanka, Dagmara Tchorek. Szczuplutka dziewczyna ma szansę teraz na udział w Mistrzostwach Świata Kickboxingu.

Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów Młodszych i Starszych w formule low-kick odbyły się w dniach 14-16 marca w Bełchatowie. Low-kick to formuła walki w kickboxingu, w której dozwolone są niskie kopnięcia okrężne w udo lub łydkę. Nazwa pochodzi od angielskiej nazwy low kick („niskie kopnięcie”). Jest to najbardziej kontaktowa odmiana, składająca się z 3-minutowych rund. Muszą być przynajmniej trzy rundy, ale w kick-boxingu zawodowym zdarzają się walki nawet 12-rundowe. Nie ma tu limitu kopnięć w czasie jednej rundy, a niedozwolone techniki to kopnięcie kolanem i uderzenie łokciem oraz wszystkie techniki, które zabronione są w boksie. Wyróżnikiem tej formuły kick-boxingu jest strój – zawodnicy walczą wyłącznie w krótkich spodenkach i bez ochraniaczy nóg.

W marcowych mistrzostwach wzięło udział 340 zawodniczek i zawodników z 85 klubów z całej Polski. Przez trzy dni stoczono około 300 pojedynków na czterech ringach. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Płocka, który był reprezentowany przez zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sanda Płock”: Dagmarę Tchorek, Gayka Kadimyana oraz Piotra Rachockiego.Właśnie Dagmara okazała się najbardziej waleczną kobietą. Stoczyła dwie walki, które zakończyła przed czasem, i wywalczyła złoty medal. Płocczanka startowała w kategorii Juniorka Starsza do 48 kg. Dzięki temu sukcesowi, ma pewne miejsce w składzie kadry na 2014 rok, co daje jej szansę na udział w Mistrzostwach Świata Kickboxingu.

Tym razem panom nie udało się zdobyć medali, ale – jak zapowiadają – nie zawiesili rękawic na kołku i już przygotowują się do kolejnych startów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU