REKLAMA

Dzień Dziecka w Płocku. Co będzie się działo?

REKLAMA

Pikniki, koncerty, pokazy – w Płocku i okolicach nie zabraknie atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Będzie coś dla najmłodszych i trochę starszych. Co, gdzie i o której zaplanowano?

PowiązaneTematy

Rykowisko – 30 maja

Rykowisko to impreza dla miłośników ultramaratonów i biegów terenowych. Trasa biegu liczy aż 86 kilometrów i prowadzi przez tereny Pojezierza Gostynińskiego. Ale na Rykowisku wszyscy znajdą coś dla siebie. Podczas gdy ultramaratończycy będą pokonywać kolejne kilometry debiutanckiej edycji biegu Rykowisko, na łąckim boisku odbędzie się wielki piknik rodzinno-sportowy. – Szykujemy dużo niespodzianek i atrakcji. Będą pokazy karate, wspólne ćwiczenia jogi, pokaz woltyżerki, strzelnica laserowa, animacje dla najmłodszych, nauka pierwszej pomocy, warsztaty filcowego rękodzieła, a to i tak jeszcze nie wszystko – wylicza Maciej Siwek, jeden z organizatorów.
Wszelkie aktualności i informacje na temat Rykowiska znajdują się na blogu ultrarykowisko.blogspot.com. Piknik będzie przedsięwzięciem otwartym, dostępnym dla całych rodzin 30 maja w godz. 14-20 w Łącku.

ZOO – 1 czerwca

W sąsiedztwie wybiegów, na których prezentują się mieszkańcy ZOO, zostaną zorganizowane specjalne pokazy zwierząt. Wszyscy zwiedzający będą mogli korzystać z dodatkowych atrakcji: placów zabaw, parku linowego dla dzieci i zjazdu tyrolskiego. W mini-zoo dzieci spotkają zwierzęta gospodarskie: kózki, owieczki, świnki, króliki i drób ozdobny. W tym miejscu dzieci będą mogły karmić i głaskać te łagodne zwierzaki. Wstęp do ZOO dla dzieci będzie w tym dniu darmowy.

Ulica Tumska, Pl. Narutowicza, Pl. Stary Rynek – 31 maja

W godzinach 10-16 podziwiać będzie można występy płockich grup artystycznych, posłuchać koncertów, obejrzeć pokaz przygotowany przez Dzieci Płocka. Oprócz tego, w związku z trwaniem Jarmarku Tumskiego, udać się można do strefy dla dzieci (na Starym Rynku), edukacyjnej (pl. Narutowicza i ul. Grodzka), kolekcjonerskiej (ul. Tumska) oraz wystawienniczej (Nowy Rynek, Tumska, pl. Narutowicza, Grodzka), by wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

Marsz dla Życia i Rodziny – 31 maja

Kolejny Marsz rozpocznie się uroczystą mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 10 w intencji małżeństw i rodzin. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Libera. Trasa Marszu prowadzi od Bazyliki Katedralnej do Rynku Starego Miasta i odbędzie się w godzinach 11.30 -13. W tym roku Marsz będzie przebiegał pod hasłem: „RODZINA – WSPÓLNOTA – POLSKA”. Tradycyjnie dla najmłodszych przewidziane są liczne atrakcje: koncerty, gry i zabawy.

Happy Park – 31 maja

Znany i lubiany park zabaw dla dzieci w Stróżewku przygotował nie lada atrakcje dla swoich najmłodszych gości. Dzieciaki będą mogły poszaleć przy prowadzonej przez DJ-a imprezie, obejrzeć pokazy szczudlarzy, klaunów, wziąć udział w zajęciach plastyczno-artystycznych, zabawach i tańcach z animatorami. Będzie można podziwiać pokaz baniek mydlanych, artystycznie pomalować sobie buzię, a także skosztować okazjonalnego tortu. O godz. 14 dzieciaki wezmą udział w lekcji break dance, a o godz. 15 w spektakularnych pokazach cyrkowych. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.happyparkonline.pl.Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – 31 maja

Płocki teatr zaprasza o godz. 11 na spektakl „Kot w butach” – historię o sprytnym zwierzaku, który pomaga odnieść sukces swojemu niezbyt zaradnemu panu. Bilety w cenie 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy). Dzieciaki otrzymają upominki, będą mogły obejrzeć również pokazy taneczne.

Galeria Wisła – 30 maja-1 czerwca

30-31 maja oraz 1 czerwca Galeria Wisła w Płocku zaprasza wszystkie dzieci i ich rodziców do udziału w zabawach i konkursach związanych z bohaterami jednej z najpopularniejszych bajek – lokomotywą Tomkiem i jego przyjaciółmi. Podczas trzydniowej imprezy dzieci będą mogły odwiedzić stacje wypełnione zabawami. Na odwiedzających stację plastyczną codziennie będą czekać inne atrakcje, m.in. tworzenie i ozdabianie czapek maszynisty, robienie torów, tworzenie własnego przebrania Tomka, papierowych wagoników, kolorowanki i wycinanki. W balonikowym centrum na dzieci czekać będą balony w najróżniejszych kształtach i kolorach oraz malowanie buziek w kolorowe wzory. Na stacji zabaw dzieci będą mogły odpocząć, obejrzeć odcinki „Tomka i przyjaciół” oraz pobawić się licencjonowanymi zabawkami. Pod strefą rodzice będą mogli odpocząć na wygodnych pufach. Nie zabraknie zabaw na scenie i konkursów z nagrodami. Na wszystkie dzieci czekają upominki, każdego dnia inne. Na największych fanów Tomka czeka wielka niespodzianka – prawdziwa lokomotywa TOMEK odwiedzi Galerię Wisła w poniedziałek, 1 czerwca. Tego dnia będzie również można skorzystać z bezpłatnych przejazdów Ciuchcią Tumską, która będzie kursować wokół Galerii Wisła.

Galeria Mazovia – 30 i 31 maja

30 maja w godzinach od 11 do 16 w Galerii Mazovia przyszli rodzice będą mogli zdobyć cenne informacje i nabyć umiejętności, które przydadzą im się w najbliższym czasie. W tym terminie bowiem odbędzie się Dzień Zdrowej Mamy, zorganizowany przy współpracy z Fundacją Szczęśliwe Macierzyństwo. Z tej okazji będzie można skorzystać z całkowicie bezpłatnych badań USG i USG 4d, zmierzyć ciśnienie krwi i skonsultować się z lekarzem, a to jeszcze nie wszystko. Przyszli rodzice będą mogli wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy pediatrycznej, chustowania, a także nauczyć się bezpiecznie kąpać noworodki.

Święto najmłodszych w Galerii Mazovia odbędzie się pod szyldem „Bajkowy Dzień Dziecka”. 31 maja w godzinach od 12 do 17 organizatorzy przygotowali moc niespodzianek i atrakcji dla całych rodzin. Pszczółka Maja i jej kompan Gucio zadbają o radosną atmosferę i wspaniałą zabawę w bajkowej scenografii. Do dyspozycji będą gigantyczne gry planszowe, tor do gry w kręgle i zabawy z bajkowymi bohaterami. Chętne dzieciaki będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z popularnymi pszczółkami. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.galeriamazovia.pl.

Piknik rodzinny przy CH Graniczna

31 maja (niedziela) od godz. 15 Centrum Handlowe Graniczna (przy Trasie KS. J. Popiełuszki 4) zaprasza na Piknik Rodzinny. W programie: konkursy, zjeżdżalnie dla dzieci, euro bungi, animacje klaunów i… milion niespodzianek. Organizatorzy zapewnili też występ gwiazdy – AnDreo & Karina. Słodkim partnerem Pikniku jest BOX – producent słomki ptysiowej z cukrem.

Aby zachęcić płocczan do udziału w imprezach, Komunikacja Miejska zapewnia darmowy przejazd pojazdami linii 19 w sobotę od godz. 10 do 18 i w niedzielę 31 maja w godz. 10-15.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. gość says:

    Chyba jeszcze zapomnieliście dodac informacji o atrakcjach jakie czekają dzieci w galerii Mosty. Moja córka nie może się doczekać Krainy lodu :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU