REKLAMA

Dzieciaki Sadzeniaki, eko torby i inne atrakcje w ZOO

REKLAMA

Płockie ZOO zorganizowało EKOstrefę, podczas której wszyscy zwiedzający ogród zoologiczny mogli wziąć udział w eko-zabawach. Goście tworzyli zapachowe mydełka z gliceryny, własnoręcznie dekorowali ekotorby, lepili z gliny zwierzątka a także mogli pozować z 20 kg boa dusicielem.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi płocki Ogród Zoologiczny 22 kwietnia przygotował dla wszystkich odwiedzających eko-niespodziankę. W budynku Herpetarium odbyły się warsztaty podczas których można było wykonać glicerynowe mydełka o różnych zapachach, ulepić z gliny ulubione zwierzątka, stworzyć obraz, wykonać ekologiczną biżuterię np. kolczyki i naszyjniki, ozdobić ekologiczną torbę, zagrać w grę olbrzymią kostką i posadzić roślinki.

fot. PetroNews

Każdy, kto włączył się w akcję sadzenia roślin mógł ją podpisać markerem na specjalnych tabliczkach. Później zostaną one zamienione na drewniane, z wypaloną nazwą tego, który ją posadził, więc każdy mały ogrodnik w przyszłości będzie mógł odwiedzać swoją roślinkę i sprawdzać jak rośnie. Dzieci zostały nagrodzone dyplomem „Dzieciaka Sadzeniaka”.

 Dodatkową atrakcją dla odwiedzających była możliwość pogłaskania a także wzięcia na ramiona węży m.in. 20 kg boa dusiciela i lancetogłowa, a także żółwia i gekona lamparciego.

– Chcieliśmy propagować ekologię, działania proekologiczne i zdrowy tryb życia, dlatego na eko-warsztatach jest m.in. sadzenie roślin, ekologiczne torby, mydełka, biżuteria. Ekologicznych imprez mamy zawsze dużo co roku w ZOO, czasem dwie w miesiącu jednak o takim charakterze warsztatów jest to nasza pierwsza i jak widać cieszy się ona naprawdę dużym zainteresowaniem – informuje Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU