REKLAMA

Dzieci zachęcą seniorów do posiadania konta w banku

REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie. Jego efektem ma być zachęcenie seniorów do korzystania z kont bankowych.

Dzieci i młodzież podzielą się swoim doświadczeniem korzystania z konta w banku, aby zachęcić do nich seniorów. Wszystko za sprawą konkursu ZUS, dotyczącego stworzenia materiałów informacyjnych, promujących korzystanie z bankowości wśród osób starszych.

– Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie swoich bliskich seniorów w pomysłowy sposób do założenia takiego konta oraz korzystania z niego na przykład online. Poprzez taką międzypokoleniową współpracę uda się pokazać, że korzystanie z rachunku bankowego, Internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne – wyjaśnia Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Uczestnicy muszą przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze. Do wyboru są cztery kategorie prac w zależności od wieku i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo.

Prace należy przesłać do 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku” oraz u koordynatorów ZUS ds. komunikacji społecznej i edukacji w każdym oddziale ZUS w całej Polsce. Konkurs odbywa się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.W szkole o ubezpieczeniach

ZUS przypomina, że jak co roku organizuje też zajęcia dla młodzieży, których celem jest budowanie świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie obowiązującego w naszym kraju systemu ubezpieczeń społecznych i przekazywanie praktycznych informacji przyszłym pracownikom i przedsiębiorcom.

Uczyć o ubezpieczeniach można młodzież w każdym wieku, stąd też projekty edukacyjne ZUS dostosowane jest do wieku uczniów i metod, które są używane na danym etapie kształcenia. Urząd zachęca do nawiązania współpracy.

ZUS zapewnia przy tym bezpłatne materiały dydaktyczne oraz wsparcie merytoryczne dla nauczycieli. Pomocą w realizacji projektów służą koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

– Niewątpliwie wiedza o systemie ubezpieczeń społecznych najbardziej potrzebna będzie osobom, które już niedługo wejdą na rynek pracy. „Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny przeznaczony właśnie dla nich, tzn. uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawiera treści z podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie oraz podstawy programowej kształcenia w zawodach, m.in. technik rachunkowości, technik administracji, technik handlowiec oraz technik ekonomista – informuje Piotr Olewiński.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Srull says:

  Wiedza o ZUS niewątpliwie młodzieży się przyda. Ale nie młodzieży współczesnej tylko następnym pokoleniom jako przykład największej w historii naszego nieszczęśliwego kraju, piramidy finansowej.

 2. NIE WPŁACAĆ - Zabiorą says:

  Polska jest zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem jest niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w pobliżu czeskiej granicy.

 3. Nie małolat says:

  Dajcie spokój seniorom.
  Przecież możecie dodrukować trochę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU