Dzieci wybrały się w wirtualną podróż po Nowej Zelandii, teraz odwiedziły ratusz

REKLAMA

Ponad 40 dzieci wzięło udział w zajęciach zorganizowanych w filii nr 8 Książnicy Płockiej na Podolszycach Północ. Dzieciaki, które przez ostatnie dwa miesiące udały się na wirtualną wycieczę po Nowej Zelandii, odwiedziły ratusz, gdzie opowiedziały o swojej podróży.

Dzieci przychodziły do biblioteki cztery razy w tygodniu. Podczas tych spotkań poznawały obyczaje i kulturę Nowej Zelandii, ucząc się m.in. śpiewać, tańczyć, gotując, malując, oglądając filmy. Wzięło w nich udział ponad 40 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Cykl zajęć dobiega końca.

PowiązaneTematy

Podczas wizyty w ratuszu dzieci opowiedziały o swoich wakacjach prezydentowi. Na dowód tego, jak wiele się nauczyły, zaśpiewały piosenkę – jedna ze zwrotek była odśpiewana w języku maoryskim.
Wakacyjne spotkania pod hasłem „Wirtualna Podróż Marzeń” filia nr 8 organizuje już od kliku lat. Tegoroczna edycja była już ósmą z kolei. W poprzednich latach dzieci poznawały m.in. Japonię, Izrael, RPA, Indie. Zajęcia zakończą się wielkim piknikiem zorganizowanym na placu przed siedzibą filii nr 8. Impreza odbędzie się 29 sierpnia.