Policja kontroluje tereny płockich szkół

REKLAMA

Funkcjonariusze z płocka rozpoczęli kontrole rejonów przyległych do szkół. Policja sprawdza, czy są ona prawidłowo oznakowane i zabezpieczone. Wszystko po to, by zapewnić uczniom bezpieczną drogę do szkoły.

Jak podaje płocka policja, od kilku dni policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania polegające na sprawdzaniu terenów w pobliżu szkół, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa uczniów na drodze.

PowiązaneTematy

– Funkcjonariusze sprawdzają stan zabezpieczeń, które uniemożliwiają wybieganie na ulicę z terenu szkoły – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Sprawdzają też oznakowanie przejść dla pieszych, które zostały wyznaczone w rejonach szkół, zwracają również uwagę na stan techniczny tych znaków – dodaje.

Policja chce wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w zakresie zabezpieczenia terenów sąsiadujących ze szkołami, jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. – Chcemy by uczniowie, którzy z pierwszym dzwonkiem rozpoczną naukę, mogli bezpiecznie przyjść do szkoły i równie bezpiecznie wrócić do domu po zakończonych lekcjach – tłumaczy Piasek.