REKLAMA

Dużo utrudnień w weekend. Sprawdźcie gdzie

REKLAMA

Już od najbliższego piątku kierowcy w Płocku mogą spodziewać się sporych utrudnień, spowodowanych organizowanymi imprezami. W tym samym czasie rozgrywana będzie Orlen Olimpiada, Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka, a także uroczystości, związane z nawiedzeniem Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej.

Orlen Olimpiada i Dzień Chemika

Jak już informowaliśmy, ze względu na organizację przez PKN Orlen Orlen Olimpiady i Dnia Chemika, w dniach 10-12 czerwca nastąpią utrudnienia w ruchu w rejonie Stadionu Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego, Orlen Areny oraz przyległych ulic. Ulice będą zamykane zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • 10 czerwca od godz. 1.00 do 13 czerwca do godz. 4.00 – wyłączona z ruchu będzie ul. 7 Czerwca 1991 r. na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gwardii Ludowej do skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza. Objazd tego odcinka wyznaczony zostanie ulicami Batalionów Chłopskich i Łukasiewicza.
  • 11 czerwca w godzinach 8.30-13 – ul. I. Łukasiewicza (na odcinku od skrzyżowania z ul. Gałczyńskiego do ul. Chemika) oraz ul. Długa (na odcinku od skrzyżowania z ul. Kobiałka do ul. I. Łukasiewicza) wyłączone będą z ruchu. Objazd dla pojazdów ciężarowych powyżej 8t: – ul. Gwardii Ludowej – ul. Bielska – droga powiatowa 5201W – Bronowo Zalesie – Draganie – Stara Biała – ul. Zglenickiego.

Jak zapewniają organizatorzy, ustawione zostanie odpowiednie oznakowanie informacyjne i ostrzegawcze. Miejsca wyłączenia ulic zostaną dodatkowo wygrodzone zaporami, a cały teren imprezy ogrodzony. Dopuszczony zostanie dojazd pojazdów do parkingu komercyjnego i hali sportowej zlokalizowanych przy ulicy 7 Czerwca 1991.

Mapka Orlen Olimpiady, źródło PKN Orlen
Mapka Orlen Olimpiady, źródło PKN Orlen

Uwaga! W związku z zamknięciem dla ruchu ul. 7 Czerwca 1991 r. na czas organizacji Orlen Olimpiady 2016, od piątku 10 czerwca 2016 r. od pierwszych kursów porannych, do niedzieli 12 czerwca do ostatnich kursów wieczornych, autobusy linii 7 i 20 w obydwu kierunkach ominą przystanek Orlen Arena na ul. Łukasiewicza, w zastępstwie w obydwu kierunkach zatrzymają się na przystankach Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu: Orlen Arena (na ul. Łukasiewicza w obydwu kierunkach) – bez obsługi autobusami linii 7 i 20, zatrzymają się tam tylko autobusy linii 32, 33 i 35; autobusy linii 7 i 20 zatrzymają się w obydwu kierunkach na przystankach Orlen Arena na ul. Batalionów Chłopskich.

Nawiedzenie Obrazu MB Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej

W sobotę, 11 czerwca, odbędą się w Płocku uroczystości religijne związane z Nawiedzeniem Obrazu MB Jasnogórskiej w Diecezji Płockiej. W związku z tym, w rejonie Starego Miasta będą występować znaczne ograniczenia w ruchu i parkowaniu pojazdów.

11 czerwca przed Bazyliką Katedralną o godz. 9.30 rozpocznie się modlitewne czuwanie, a następnie o godz. 11 rozpocznie się Msza Św. pożegnania Ikony Jasnogórskiej, której będzie przewodniczył abp Celestino Migliore. Organizatorzy przewidują, że w uroczystościach weźmie udział około 4 tys. osób.W związku z uroczystościami, od godz. 19 w piątek, 10 czerwca, do godziny 14.30 w sobotę, 11 czerwca, zostaną wyłączone z użytkowania i będą dostępne wyłącznie dla potrzeb zaproszonych gości parkingi:
– przy Sądzie Rejonowym
– przy Towarzystwie Naukowym Płockim
– przed Domem Biskupa
– przed Bazyliką Katedralną
– przy ul. Rybaki
– przy Zoo (ul. Norbertańska)
– przy pl. Obrońców Warszawy
Uwaga! Dla osób, które przybędą indywidualnie na uroczystości, do dyspozycji będzie parking na terenie wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Abpa J. Nowowiejskiego.

W sobotę 11 czerwca w godzinach 8-14.30 całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice:
– Mostowa – wjazd tylko dla autokarów z pielgrzymami na parking dla autobusów przy ul. Rybaki
– T. Kościuszki – na odcinku od skrzyżowania pl. Obrońców Warszawy.

XI Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka

objazd
Objazd w trakcie Triathlonu

W związku z uroczystościami religijnymi, dojazd do strefy zawodów XI Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka dla zawodników i kibiców, możliwy będzie tylko od skrzyżowania ul. Parowa z ul. Kazimierza Wielkiego. Osoby jadące z kierunku mostu im. Legionów Piłsudskiego, powinny kierować się do strefy zawodów ulicami: Mostową, Kilińskiego, Sienkiewicza, Kazimierza Wielkiego, Rybaki (jak na załączonej mapce).

W sobotę, 11 czerwca, w Płocku będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu na starówce. Całkowicie wyłączone z ruchu będą ulice:

  • Mostowa (wjazd tylko dla autokarów z pielgrzymami na parking dla autobusów przy ul. Rybaki) w godz. 8-14.30,
  • Rybaki (od zjazdu z parkingu przy amfiteatrze do skrzyżowania z ul. Parowa) w związku z organizacją triathlonu w godz. 8-15,
  • ciąg pieszo-rowerowy (od zjazdu z parkingu przy amfiteatrze do zjazdu na ul. Rybaki w pobliżu skrzyżowania z ul. Parowa) w związku z organizacją triathlonu w godz. 08-15,
  • Kościuszki (na odcinku od skrzyżowania pl. Obrońców Warszawy).

Zalecamy stosowanie się do czasowej organizacji ruchu i poleceń służb kierujących ruchem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU