REKLAMA

Dopalacze niestraszne młodzieży

REKLAMA

Po wrześniowej akcji „Dopalam Crossfitem”, która skierowana była do gimnazjalistów, przyszedł czas, aby w kolejnym takim przedsięwzięciu, tym razem pod nazwą „Dopalam Sportem”, udział wzięli uczniowie z płockich szkół ponadgimnazjalnych.

PowiązaneTematy

[button link=”http://petronews.pl/gimnazjalisci-dopalili-dopalaczom/” target=”new” color=”default”]Gimnazjaliści dopalili dopalaczom[/button]

Akcja profilaktyczna, która odbyła się w czwartek, 29 października, podobnie jak ta wrześniowa, miała na celu edukowanie młodzieży w zakresie przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy. Wpisała się także w akcję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych “Dopalacze kradną życie”.

Udział wzięło w niej blisko 350 uczniów z płockich szkół. Wśród nich była młodzież z:

  • IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego,
  • Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły,
  • Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza,
  • Liceum Ogólnokształcącego PTO,
  • Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich,
  • Zespołu Oświatowo-Konsultacyjnego Profesor,
  • I Liceum Ogólnokształcącego PUL.

Czwartkowe wydarzenie rozpoczęło się od pogadanki przygotowanej przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Później wszyscy zgromadzeni obejrzeli film profilaktyczny „Życie moja pasja”, przygotowany przez uczniów Gimnazjum Nr 6 im. prof. Wł. Szafera w Płocku. po którym wykład wygłosili jeszcze przedstawiciele płockiej policji.Po części teoretycznej, na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego SWPW, odbył się pokaz form spędzania wolnego czasu bez dopalaczy, w wykonaniu przedstawicieli Wydziału Wychowania fizycznego oraz Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

W programie imprezy znalazły się także konkursy dla młodzieży, występy Zespołu Tanecznego SWPW „Impresja” oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przygotowane przez Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża.

Udało nam się też dowiedzieć, że w związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniami tego typu, w przyszłości planowane są kolejne akcje, dotyczące przeciwdziałania dopalaczom.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU