REKLAMA

Do Płocka przyjechały renifery. Nadaj im imię!

REKLAMA

PowiązaneTematy

Mimo nachodzącej wielkimi krokami zimy, Płocki Ogród Zoologiczny nie zwalnia tempa. Tym razem do naszego miasta trafiły renifery fińskie, którym teraz trzeba nadać imiona. 

plakat reniferyRenifery fińskie to największy podgatunek reniferów. Długość ciała wynosi 150-210 centymetrów, a waga samca może dochodzić do nawet 250 kilogramów. Dzięki charakterystycznym racicom, mogą spokojnie poruszać się w głębokim śniegu. Są nawet przystosowane do… trawienia zamarzniętego pokarmu.

Jeszcze w XVII wieku renifery były powszechnie występującymi zwierzętami w Europie Północnej. Z czasem, w wyniku polowań ludzi, wycinki lasów i ataków wilków, ich liczebność zaczęła się zmniejszać. Szacuje się, że w Finlandii żyje obecnie ok. 2200 reniferów, a w Rosji 6500. Od kilku lat prowadzona jest intensywna akcja reintrodukcji.Przy tej okazji płockie ZOO zaprasza w najbliższą niedzielę na imprezę mikołajkową, inaugurującą również IV Festiwal Zorzy Polarnej. W programie tego wydarzenia znajduje się m.in. „Powitanie reniferów” połączone z rozstrzygnięciem konkursu na imiona dla reniferów. Gościem specjalnym będzie nie kto inny, jak Święty Mikołaj ;-).

PetroNews jest patronem medialnym IV Festiwalu Zorzy Polarnej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU