REKLAMA

Debiut filmowy płockich tygrysków syberyjskich [FILM]

REKLAMA

Ogród Zoologiczny w Płocku zaprezentował film z udziałem urodzonych niedawno tygrysków syberyjskich. Narodziny zwierzaków to niezwykle ważne wydarzenie dla tego zagrożonego wyginięciem gatunku.

Jak informowaliśmy, 22 kwietnia 2021 r. w płockim ogrodzie zoologicznym przyszły na świat dwa pasiaste maluchy.  Po raz pierwszy szczęśliwymi rodzicami została para tygrysów: 6-letnia LUNA i 10-letni Cycero. Pierwsze tygodnie po narodzinach są niezwykle ważne w odchowie młodych.

– Musieliśmy zapewnić im spokój i cierpliwie poczekać, aż matka pozwoli zbliżyć się do swoich dzieci. Teraz możemy się pochwalić 6 tygodniowymi maluchami, które Luna wyprowadza już na zewnątrz. Tygrysiątka przeszły pierwszą wizytę lekarską, podczas której oprócz profilaktycznych zabiegów i szczepień, została określona ich płeć. Okazało się, że mamy parkę tygrysiątek – wyjaśnia ZOO w Płocku.

Tygrysy syberyjskie znajdują się na granicy wyginięcia i objęte są Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem EEP. W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Europie urodziły się jedynie 23 tygrysy syberyjskie w 7 ogrodach zoologicznych.Narodziny w Płockim ZOO są jedynym rozmnożeniem tego podgatunku w Polsce w ciągu minionego roku. O tym wydarzeniu raportowały media nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Informację podała między innymi amerykańska stacja telewizyjna CBS News.

Autorką filmu jest Katarzyna Ablewska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU